Мундијал у Катару: Хрватска и Белгија одиграле су нерешено 0:0, Хрвати обезбедили пласман у осмини финала. Мароко савладао Канаду 2:1

Штампа
четвртак, 01. децембар 2022.

Репрезентација Марока тријумфом 2:1 (2:1) над Канадом у последњем колу Групе Ф се пласирала у осмину финала Мундијала са прве позиције.

Мароканци три пута затресли мрежу, једном у свој гол

"Лавови са Атласа" други пут су прошли у нокаут фазу у својој историји, чекало се 36 година да се прође група.

Сензационална победа против Белгије у другом оверена је тријумфом над прежаљеном Канадом у последњем колу. Уз реми са Хватском без голова на отварању накупило се седам бодова за прво место у групи Ф.

Први гол пао је већ у четвртом минуту после ужасне грешке голмана Канаде Милана Борјана који је "поклонио" лопту и празну мрежу Хакиму Зијешу за његов првенац на Мундијалу.

Стрелац другог поготка је био је Јусеф Ен Несири у 23. минуту, после сјајно истрчане контре и ефектног шута између два чувара. Ен Несири је постао једини играч у историји Марока који је дао гол на два светска првенства.

Чак и трећи гол уу 40. минуту је дело играча Марока, али је лопта отишла у њихову мрежу. Најеф Агерд је неспретно реаговао приликом центаршута са леве стране и посла лопту иза леђа свог саигпача на гол-линији Боноа.

Канађани су имали прилику да преко Хачинсона дођу до изједначења у 70. минуту, али је његов шут главом завршио на гол црти, пошто се лопта одбила о доњи део пречке.

Мароко чека другопласираног из Групе Е, а сем њих у другу фазу из Групе Ф иду Хрвати после ремија без голова са Белгијом.

Крај меча: Канада-Мароко 1:2

90' Продужава се меч четири минута

72' Oзбиљна шанса за Канаду, умало изједначење

Хачинсон удара главом лопту која се одбија о пречку и удара на гол-линију. Пресудили су милиметри.

60' Трострука измена у редовима Канаде

Џонатан Дејвид, Атиба Хачинсон и Исмаил Коне улазе у игру, Кајл Ларин, Сем Адекугбе и Марк-Ентони Кеј иду на клупу.

Почетак другог полувремена

Крај првог полувремена - Мароко води 2:1

45+2' Поништен гол ЕН Несирија

У пасивном офсајду се нашао Агуерд, стојећи испред голмана Борјана у моменту шута саиграча.

45' Пет минута зауставног времена

41' ГОЛ! Канада смањује аутоголом Агерда на 2:1

26' Жути картон за Џонатана Осорија

23' ГОЛ! Јусуф Ен Несири стрелац - 2:0!

Дегажирана лопта за Ен Несирија који је у пуном спринту претрчао двојицу играча Канаде и јаким шутем постигао погодак.

7' Жути картон за фудбалера Канаде Џуниора Хојлета

4' ГОЛ! Хаким Зијеш доводи Мароко у предност!

Огромна грешка Милана Борјана, који траљаво по земљи испуцава лопту са ивице казненог простора, право на ногу Зијеша који са преко 30 метара убацује у празну мрежу.

Утакмица је почела!

Шансе за пролазак

Мароко као и Хрватска има четири бода, Белгија је на боду мање, Канада је без бодова.

"Лавови са Атласа" пролазе даље у случају победе и ремија. Испадају једино у случају да изгубе од Канаде, а Белгија победи са више од два гола разлике.Белгија и Хрватска играју у дуректном дуелу за пролаза даље.

Састави тимова:

КАНАДА (3-4-3): Борјан - Џонстон, Виторија, Милер - Адекугбе, Осорио, Кеј, Дејвис - Бјукенон, Ларин, Хоилет

МАРОКО (4-3-3): Боно - Хакими, Агерд, Саис, Мазрауи - Унахи, Амрабат, Сабири - Зијех, Ен Несири, Буфал.

Хрватска и Белгија одиграле су нерешено 0:0, Хрвати обезбедили пласман у осмини финала

Хрватска и Белгија одиграли су 0:0 у мечу последњег кола у Групи Ф Мундијала. Лукаку промашио два зицера да донесе Белгији победу и нокаут фазу такмичења, "коцкасти" бодом освојили друго место у групи. Са првог места у групи у даље такмичење иде Мароко.

Лукаку "укочио" Белгију, Хрватска ремијем до другог места у групи Ф

Белгија и Хрватска одиграле су без голова у дерби мечу Групе Ф на Мундијалу у Катару, а такав резултат одговарао је "коцкастима" који настављају такмичење у осмини финала као другопласирана екипа.

Ромелу Лукаку ушао је у игру у полувремену меча на "Ахмад бин Али" стадиону и имао две колосалне шансе да постигне погодак и донсе својој селекцији победу и пласман у нокаут фазу такмичења, али су повреда и одсуство са терена оставили трага.

Лукаку је у 60. минуту погодио стативу гола који је чувао Ливаковић, док је у последњим тренуцима меча пропустио шансу каријере - нападач Интера није очекивао да ће лопта доћи до њега и она га је погодила у груди.

Хрватска је играла на резултат, али то није спречило екипу Златка Далића да повремено нападне гол Белгије. У неколико наврата покушавали су Перишић, Брозовић, па и Модрић, али ниједан ударац није био тежак задатак за голмана Тиба Куртоу.

Већ у 15. минуту несигурни енглески судија Ентони Тејлор показао је на белу тачку, после прекршаја Караска над Крамарићем, али је на асистенцију ВАР-а установљено да је био офсајд у зачетку акције.

Белгија је играла превише опуштено, као да јој не гори под ногама, али и ту треба одати признање Хрватској која се организовано бранила и често "крила" лопту од противника, захваљујући мађионичарима Модрићу и Ковачићу.

На крају је бод био довољан "коцкастима" да се нађу у осмини финала, а тамо иду са другог места у групи, пошто је Мароко савладао Канаду са 2:1 и дошао до првог места у Групи Ф.

Крај меча - Хрватска у осмини финала, Белгија елиминисана

90' Лукаку пропушта још једну прилику

Још једну велику прилику пропушта Ромелу Лукаку, просто је невероватно како је успео да не убаци лопту у гол Хрватске.

72' Мења и Мартинез

Уместо Дендонкера и Караска у игру у тиму Белгије улазе Тилеманс и Доку.

64' Двострука измена у тиму Хрватске

Уместо Ливаје и Крамарића у игру улазе Пашалић и Петковић - селектор Далић освежава напад своје екипе.

60' Лукаку погађа стативу!

Најбољу прилику на мечу за Белгију пропушта Ромелу Лукаку, који после прилике за Караска погађа стативу хрватског гола.

50' Покушава Ковачић, Куртоа брани

Леп напад Хрватске ударцем завршава Ковачић, али Куртоа је на правом месту и скреће лопту у корнер.

46' Настављен је меч

Једну измену извршио је селектор Белгије Роберто Мартинез у полувремену - уместо Дриса Мертенса у игри је Ромелу Лукаку.

Полувреме, Хрватска - Белгија 0:0

Првих 45 минута завршило се још једним опасним нападом Хрватске, Јурановић је шутирао непрецизно.

45' Играће се још 4 минута надокнаде у првом полувремену

33' Изједначен однос снага на терену, нема голова

Прилично резервисано играју две екипе у првих пола сата. Лопта је углавном на средини терена - Белгијанци имају теренску иницијативу, Хрватска се определила за брзе контранападе.

Ипак, нема озбиљнијих прилика пред головима Ливаковића и Куртое.

17' Ништа од пенала, Тејлор је досудио офсајд

После интервенције ВАР-а, Тејлор је сам прегледао снимак и установио да је била офсајд позиција у зачетку акције током које је скривљен пенал.

15' Пенал за Хрватску!

Карсаско је оборио Крамарића у казненом простору, пенал за Хрватску!

1' Почео је меч

Почео је дуел - са центра је кренула Хрватска и већ у осмој секунди Перишић је упутио шут ка голу Куртое.

Утакмицу суди искусни Енглез

Утакмица између Хрватске и Белгије игра се на "Ахмад бин Али" стадиону, а главни судија је познати Енглез Ентони Тејлор.

Хрватски медији страхују од традиције

Само победа селекцију Хрватске сигурно води у даљу фазу надметања, све друго је под великим знаком питања, а хрватски медији истичу негативан биланс њихове репрезентације у досадашњим мечевима.

Састави за меч Хрватска - Белгија

Хрватска утакмицу почиње у следећем саставу: Ливаковић, Јурановић, Гвардиол, Соса, Брозовић, Ковачић, Модрић, Перишић, Крамарић и Ливаја;

Белгијских стартних 11: Куртоа, Дендонкер, Алдервејрелд, Фертонген, Витсел, Де Брујне, Кастањ, Меније, Караско, Тросар и Мертенс.

Хрватска и Белгија у дербију 12. дана Мундијала

После 12. дана Мундијала у Катару сазнаћемо имена још четири учесника осмине финала, из група Е и Ф.

Од 16.00 часова играју се мечеви у Групи Ф, а дерби играју Хрватска и Белгија (РТС1).

У исто време састају се Мароко и Канада (РТС2).

у вечерњем термину, од 20.00 часова, играју се дуели трећег кола у Групи Е, а састају се Костарика - Немачка (РТС1) и Јапан - Шпанија (РТС2).

Мундијал, 12. дан – Хрвати против Белгијанаца, Немачкој неопходна победа над Костариком

Дванаестог дана Светског првенства у Катару на програму су последње утакмице у групама Е и Ф. Од 16.00 састају се Канада и Мароко, Хрватска игра против Белгије у другом мечу Групе Ф, док од 20.00 у Групи Е играју Костарика и Немачка, односно Јапан и Шпанија. Све мечеве из Катара можете пратити на програмима РТС-а.

Од 16.00 почиње расплет у Групи Ф Светског првенства у Катару, на стадиону "Ел Тумама" играју Канада и Мароко (РТС 2), док се Хрватска и Белгија (РТС 1) састају на  стадиону "Ахмад бин Али".

Хрвати и Мароканци пред последње коло имају по четири бода, Белгија је до сада освојила три, а Канада је, након два пораза, без бодова.

У 20.00 почињу последње две утакмице у Групи Е: Костарика и Немачка (РТС 1) играју на стадиону "Ел Бајт", док се Јапан и Шпанија (РТС 2) састају на Међународном стадиону "Халифа".

Шпанија пред одлучујуће мечеве има четири освојена бода и убедљиво најбољу гол-разлику (8:1), Јапан и Костарика су до сада уписали по победу и пораз, па имају по три бода, док је Немачка тренутно на зачељу табеле са свега једним бодом, па ће Немци морати да победе Костарику.