уторак, 23. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мундијал у Катару: Аустралија савладала Тунис са 1:0 и остала у игри за осмину финала. Зjелински и Левандовски донели победу Пољској против Саудијске Арабије 2:0 (1:0)

субота, 26. новембар 2022.

Фудбалери Пољске савладали су Саудијску Арабију са 2:0 (1:0) у мечу другог кола Групе Ц на Светском првенству.

Сјајна фудбалска представа на "Дијаманту Катара". Саудијци су имали сјајну подршку са трибина, нападали стварали шансе, али је голман Шчесни бриљирао на голу и успео да одбрани све. Казна је стигла у виду два гола - погодили су Зjелински и Левандовски.

Саудијци су били бољи током првог полувремена, више су претили али су били нестрпљиви у завршнивци и нису успели да искористе своје прилике. Знали су одакле им прети највећа опасност, па су затворили Левандовског. Око њега стално је у блоку било неколико играча.

Голман Шчесни је бриљиљао на голу Пољске, успео је да неутралише покушаје ривали. Пољаци су дуго чекали своју прилику и дочекали су је у 39. минуту. Левандовски је успео да искористи непажњу одбране упослио је Зjелинског коме није било тешко да пласира лопту у мрежу.

Ту није био крај узбуђењима у првом делу игре. У 43. минуту, након асистенције ВАР-а судија је показао на белу тачку. Онда је на сцену поново ступио Шчесни, који је одбранио ударац Ал-Дасаврија. До лопте је први стигао Ал-Бураикан, али је голман Пољака још једном сјајно интервенисао и спасио своју мрежу.

Слична слика и у наставку. Наставили су Саудијци да нападају, Пољаци су се повукли и чекали своју шансу из контри и полуконтри. Саудици су запретили преко Ал-Бураикан, потом су пропустили још две изгледне прилике.

Узвратили су Пољаци и у два минута два пута погодили оквир гола, прво Милик главом погодио пречку, а потом је у шанси био и Левандовски, али се испречила статива.

Тачку на овај меч ставио је ко други до Левандовски и то својим првим голом на Светским првенствима. Успео је да искористи пад концентрације у одбрани ривала, одузео је лопту, а потом и матирао голмана.

У последњем колу Саудијска Арабија игра против Мексика, док се Пољаци састају са Аргентинцима.

Вечерас се игра друго меч ове групе у коме се састају Аргентина и Мексико.

Табела:
Пољска 4
Саудијска Арабија 3
Мексико 1
Аргентина 0

Крај меча, Пољска - Саудијска Арабија 2:0

90` Велика прилика за Левандовског

Левандовски је био у сјајно прилици, али је у ситуацији један на један голман ривала изашао као победник.

82` ГОООЛ! Левандовски за 2:0

Левандовски је искористио грешку ривала, одузео лопту одбрамбеном играчу и у ситуацији један на један са голманом изашао као победник.

65` Нова статива Пољака

Овог пута Левандовски је био прилици, али се лопта након интервенције гомана одбила од стативе.

63` Велика шанса за Пољаке

Пољаци су дочекали прилику, након брзог напада лопта је увачена у казнени простор, Милик је захватио главом са око пет метара по средини гола, али се она одбила од пречке.

60` Саудијци опседају гол Пољака

Ал Брикани је добио сјајну лопту у казненом простору, опалио је по њој, али је завршила преко гола.

Минут касније још један покушај Саудијске Арабије, али лопта поново одлази преко пречке.

55` Велика прилика за Саудијце

Ел Басари је одлично прошао по левој страни. После велике гужве у казненом простору лопта је поново стигла до њега. Шутирао је, али опет је Шчесни успео да сачува своју мрежу.

52` Саудијци нападају, Пољаци чекају своју шансу

Пољаци су, свесно, препустили средину терена противнику. Затворили су све прилазе свом голу и вребају прилику да из контранапада угрозе гол Саудијаца.

Полувреме, Пољска - Саудијска Арабија 1:0

45+1` Саудијци пропуштају прилику за изједначење

Шчесни сјајно реагује и брани покушај Ал Давсарија. У наставку акције први је до лопте стигао Ал-Бураикан, али голман Пољске је још једном сјајно реговао и послао лопту преко пречке.

43` Пенал за Саудијску Арабију

Након асистенција ВАР-а судија је показао на белу тачку.

39` ГОООЛ! Пољска води са 1:0

Повратна лопта Левандовског до Зjелинског који са око осам метара шаље лопту у мрежу.

26` Велика прилика за Пољаке

Након корнера са десне стране Биелик је одлично скочио и захватио лопту главом. На путу лопте ка мрежи, сјајно је реаговао Ел Шехру и главом је послао у нови корнер.

22` Саудијци све опаснији

Одлична игра Саудијаца. Све чешће су пред голом Пољака. Прете са свих позиција.

Пољаци се не сналазе, све даље су од гола ривала.

12` Шанса за Кануа

Велика прилика за Саудијце. Повратна лопта до Кануа у казненом простору, овај је опали са око 11 метара, али је голман Пољске крајњим напором успео да пребаци лопту преко пречке.

10` Велика борба на сваком делу терена

Након почетног одмеравања снага игра се распламсала. Саудијци са великим самопоуздањем ушли у овај дуел и имају више од игре.

Стрворили су неколико полуприлика. С друге стране Пољаци су успели да организују неколико напада, али ни они ниси успели да озбиљније запрете.

Почео је меч ...

Меч се игра на стадиону Дијамант Катара

"Education city stadium" илити Образовни градски стадион налази се у Ал Рајану и садржи 45.350 седећих места. На овом стадиону биће одиграно шест утакмица групне фазе, једна у осминифинала и последња у четвртфиналну.

Саудијци ће наступити у саставу

Пољаци ће наступити у саставу:

Саудијци са чела табеле улазе у овај дуел

Саудијска Арабија је у првом колу савладала Аргентину са 2:1. Пољаци су одиграли нерешено са Мексиком.

Тако да Саудијци у групи имају три бода, Пољска и Мексико по један, а Аргентина је без бодова.

У другом мечу ове групе вечерас од 20.00 играју Аргентина и Мексико.

Аустралија је савладала Тунис са 1:0 и тако остала у борби за нокаут фазу Светског првенста.

Крај меча

Победа Аустралије са 1:0.

Играће се још шест минута

86' По пар акција на обе стране

Тунис лако долази до казненог простора ривала, али потом остаје без идеја. Аустралија напада из контри али такође без успеха.

73' Тунис узвраћа

Два шута заредом Мсакнија у кратком временском интервалу. Мет Рајан оба пута сигуран.

71' Велика шанса аз Аустралију

Мекларен је био најбржи по левом боку, пробио је послао лопту у шеснаесерац, лопта је прошла поред голмана али је Леки био спор на другој стативи.

56' Аустралија конкретнија

Аустралија је у наставку меча доста бољи ривал, игра се већином на половини Туниса.

Настављен је меч

Крај првог полувремена

Аустралија води 1:0. Без превише узбуђења у првом полувремену.

43' Аустралија пропустила шансу

Након цетаршута у шеснаестерац Аустралија је могла да повиси резултат на 2:0 ал је шут Дјука отишао поред гола.

40' Тунис пропустио најбољу прилику до сада

Џебали је пробио по левој страни и учао у шеснаестерац након чега је лопту послао до Мухаеда Дагера који је успео да упути шут који су дефанзивци Аустралије блокирали.

34' Миран период меча

Без нових узбуђења након гола Аустралије.

23' ГООЛ Аустралија води

Добар продор по боку Гудвина, након мало среће лопта коју је послао у шеснаестерац дошла је до Мичела Дјука који је главом лопту послао у мрежу Туниса.

15' Без узбуђења на старту меча

Обе селекције су стегнуто ушле у меч због притиска који он носи.

Почео је меч

Стадион

Меч се игра на "Ал Џануб" стадиону који прима 40.000 гледалаца.

Поредак

Тунис је одиграо нерешено против Данске без голова 0:0, тренутно је други на табели, док је Аустралија поражена од Француске са 4:1 и пред приотитетом је победе на данашњем мечу уколико жели да сачува шансте за пролаз у наредну фазу такмичења.