Хроника

Муамеру Зукорлићу смета Свети Сава

Штампа
недеља, 23. јануар 2011.

Муфтија Муамер Зукорлић започео је кампању бојкота поновљених избора за Национални савет Бошњака захтевом да Свети Сава као школска слава буде протеран из Санџака, преноси "Ало!". Он је послао документ који су читали у свим џамијама, а у којем се он пита ко је тај свети Сава и како да се муслиманска деца заштите од православља.

- Приближава се дан када ће наша деца и њихови наставници и професори муслимани, заједно са својим вршњацима и наставницима припадницима хришћанске вере, припремати и рецитовати песме и химну о Светом Сави. Да ли знамо ко је та особа, шта смо предузели да сазнамо истину, да ли смо покушали да нашој деци објаснимо шта он значи за нас муслимане? Да ли смо покушали да нешто учинимо да нашу децу заштитимо од овог православно-хришћанског мисионарског пројекта? - каже се у "худби“, која је у петак читана у свим џамијама које су под контролом Зукорлићеве Исламске заједнице у Србији.

На постављена питања у овом прогласу, ИЗуС одговара да се "ради о особи која у вери и традицији Бошњака и муслимана опћенито не представља никакву вредност, која им не припада“. 

- С обзиром на то да ова особа, њен лик и дело не припадају нама, у нашој исламској вери немају вредност нити место. Нама муслиманима, као ни нашој деци, није место тамо где се учи и велича његово име и дело, јер је то супротно императивима наше вере - закључује се у прогласу.

Муфтија је на Светог Саву 27. јануара заказао нови скуп, чија тема ће бити "асимилација Бошњака у Србији“.

Делегација америчке амбасаде у Београду у посети Зукорлићу

Делегација америчке амбасаде у Србији посетила је Бошњачко национално веће које је, уз помоћ два члана са друге листе, формирала Бошњачка културна заједница чији је носилац листе био муфтија Муамер Зукорлић. Министарство за људска и мањинска права не признаје то веће јер је оно формирано без претходне верификације мандата изабраних већника.

Бошњачко национално веће је саопштило да се делегација америчке амбасаде у Београду, коју је предводио политички саветник Роберт Кокта, интересовала за положај Бошњака у, како се наводи, Србији и Санџаку, као и за конкретне замерке у вези спровођења избора и формирања тог већа.

"Председник Извршног одбора БНВ-а Самир Тандир упознао је делегацију о свим дискриминаторским актима које је предузело Министарство за људска и мањинска права и конкретно министра Светозара Чиплића. Он је посебно истакао неправилности које су се догађале још у самом изборном процесу, уписима у бирачки списак, саставу сталних бирачких одобра, промену пословника", наводи се у саопштењу БНВ.

(Вести)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]