четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Млађан Динкић: Неће бити повећања ПДВ-а
Хроника

Млађан Динкић: Неће бити повећања ПДВ-а

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 15. април 2010.

БЕОГРАД – Потпредседник Владе Србије и министар економије Млађан Динкић рекао је да се у Влади размишља о промени пореске политике, али да се стопа пореза на додату вредност (ПДВ) од 18 одсто сигурно неће повећавати.

Динкић је агенцији Бета казао да подржава идеју Министарства финансија о пореској реформи и оценио да би било најбоље да се са применом крене од 1. јануара 2011. године.

Потпредседник Владе је навео да је о пореској реформи разговарао са министарком финансија Србије Дианом Драгутиновић и да јој је тада указао да би повећање стопе ПДВ-а од 18 одсто било контрапродуктивно и да о томе уопште не треба размишљати.

„Можемо да размишљамо о смањивању пореза на плате на 10 одсто, уз повећање дела плате на који се не плаћа никакав порез, уз истовремено успостављање јединствене стопе ПДВ од 18 одсто, али уз укидање опорезивања најосетљивијих производа, попут хлеба, књига, дневне штампе и неких других производа”, казао је Динкић.

Динкић је додао и да није било разговора са Међународним монетарним фондом (ММФ) о реформи пореске политике у Србији.

Он је навео да је одлагање пореске реформе до идуће године потребно да би било добровољно времена да се унутар Владе размотре најбоља решења и да се представе домаћим привредницима и ММФ, а да би се потом такав предлог могао на јесен послати Скупштини Србије на разматрање.

Динкић је оценио и да је идеја о смањењу пореза на плате радницима који имају најнижа примања добра, и да се о томе веома озбиљно размишља у Влади Србије, јер би то стимулисало запошљавање и повећало конкурентност домаће привреде.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер