среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Миодраг Лекић: Одлука о чланству Црне Горе у НАТО да се не доноси у парламенту
Хроника

Миодраг Лекић: Одлука о чланству Црне Горе у НАТО да се не доноси у парламенту

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 27. април 2017.

 Лидер Демоса Миодраг Лекић позвао је још једном власт да распише референдум о уласку Црне Горе у НАТО и да одлуку о учлањењу земље у тај војни савез не доноси у парламенту.

Он је на данашњој прес-конференцији саопштио да би парламент сјутра требало да донесе „квазиодлуку“, а да је атмосфера у држави овим поводом доведена до усијања.

„Тема НАТО-а дубоко дијели црногорско друштво. Због ње се не види економско стање земље, нерегуларност политичког система, прикривају се биографије људи из врха власти… Атмосфера је доведена до усијања. Залажемо се да у посљедњи час превлада разум, да покушамо сви заједно да нађемо излаз из ове дубоке политичко-институционалне кризе, и да из овако важног питања изађемо озбиљни и одговрни. Заступамо став да се таква одлука донесе на референдуму. Демос позива још једном на покушај демократског, рационалног и озбиљног рјешавања питања уласка Црне Горе у НАТО„, истакао је Лекић, преносе црногорски електронски медији.

Предсједник Демоса је на конференцији пустио видео-исјечак из дебате кандидата на предсједничким изборима 2013. године, на којем актуелни предсједник Филип Вујановић каже да би одлуку о уласку у НАТО требало да донесу грађани на референдуму

„Видите докле је стигла политика у Црној Гори – неморал и неистине уздижу се на ниво врлине. Можете мислити колико би требало времена да прикажемо пут Ђукановића од Газиместана до НАТО-а“, казао је Лекић.

Упитан да ли је опозиција могла да уради више да би се изборила за референдум, Лекић је одговорио да је урађено доста тога, те да не искључује да су могле бити урађене „неке друге форме“.

„Ми смо урадили наше, борили смо се легалним демократским средствима да спријечимо ову одлуку“, закључио је он.

(ИН4С)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер