уторак, 23. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Министар спољних послова Шпаније: Шпанија никада неће признати независност Косова
Хроника

Министар спољних послова Шпаније: Шпанија никада неће признати независност Косова

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 25. мај 2016.

Министар спољних послова Шпаније Хозе Мануел Гарсија Маргаљ поручио је данас да та земља подржава територијални интегритет и суверенитет Србије и да никада неће признати независност Косова.

Margaljo i Dačić tokom današnjeg susreta

Маргаљ је, после састанка са министром спољних послова Србије Ивицом Дачићем, рекао да се ове године обележава 100 година од успостављања дипломатских односа две државе, као и да је за то један од кључних стубова шпанска подршка територијалном интегритету Србије.

Констатујући да Шпанија подржава и пут Србије ка чланству у Европској унији, Маргаљ је оценио да економски односи нису у складу са политичким, односно да су изузетно скромни и да би требало да се поправе.

Маргаљо и Дачић разговарали су данас и о економским и дипломатским односима две земље, као и о потреби размене информација о избегличкој кризи и кретању терориста.

Дачић је на конференцији за новинаре, после састанка са Маргаљом, рекао да је Шпанија, поред Кипра, пружа највећу подршку Србији у Европској унији, али и да у међународним институцијама помаже Србији у настојањима да Косово не буде признато као независна држава.

- То не смемо никада да заборавимо, то су темељи наше будуће сарадње - рекао је Дачић и додао да се нада ће поводом стогодишњице дипломатских односа две земље шпански краљ Филипе четврти посетити Србију.

Он је рекао да Србија и Шпанија имају добре економске односе, али малу робну размену, која износи око 340 милиона евра годишње, да су укупна директна шпанска улагања у Србију од 2005. године 125 милиона евра и да донације износе око 45 милиона евра.

Он је додао да је са Дачићем разговарао о избеглицама и договорио да међусобно размењују информације које поседују, као и да се заједно боре против терориста.

(Бета-Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер