среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милован Дрецун: Неопходно искористити америчку понуду да се разговара о Косову, јер та понуда неће бити дуго на столу
Хроника

Милован Дрецун: Неопходно искористити америчку понуду да се разговара о Косову, јер та понуда неће бити дуго на столу

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 06. мај 2019.

 Председник скупштинског Одбора за Косово Милован Дрецун казао је да је неопходно искористити америчку понуду да се разговара о Косову, јер та понуда неће бити дуго на столу.

Дрецун је за Радио-телевизију Србију рекао да сматра да је неопходно да Србија проба да се договори са Американцима о томе и да је Трампова администрација отворила "један маневарски простор за Србију да Косово може бити другачије моделирано".

"Идеја о разграничењу, посебно за спонзоре независности Косова, је завршена јер они сматрају да Косово треба да настави да функционише као независна држава. У САД су, ипак, сматрали да треба да се разговара о томе да та држава буде другачије моделирана, посебно поједини делова где Срби чине компактну целину као што је северно Косово, косовско поморавље и Штрпце", рекао је Дрецун.

Он је казао да је незрело очекивати да ће други решавати проблеме Србије и да је неопходно да се Србија договори са Албанцима да не би претрпела најгору штету.

Дрецун је навео да је Приштина "једва дочекала противљење идеји разграничења".

"Та идеја је брутално минирана у домаћој и међународној јавности", рекао је Дрецун и додао да Приштина чини све да се она не стави поново на сто.

Он је казао да се стиче утисак да ЕУ жели да одржи покровитељство над дијалогом Београда и Приштине и да је састанак у Берлину ишао "паралелним колосеком".

"Администрацији у Бриселу се то не допада и она не жели бити потиснута у други план", рекао је Дрецун и додао да Париз и Берлин сматрају да динамика мора да се превазиђе и да процес покрене са "мртве тачке".

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер