четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Додик: РС брани свој статус и аутономију, залаже се за поштовање изворног Дејтонског мировног споразума
Хроника

Милорад Додик: РС брани свој статус и аутономију, залаже се за поштовање изворног Дејтонског мировног споразума

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 14. мај 2021.

 Српски члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је у Атини да Република Српска покушава да одбрани свој статус и аутономију, да не тежи сецесији и да се искључиво залаже за поштовање изворног Дејтонског мировног споразума.

Додик, председавајући Председништва БиХ, рекао је на шестом Делфи економском форуму да у БиХ постоји консензус о европским интеграцијама, али да је потребно прво радити на многим економским и политичким параметрима.

Према једном од тих мишљења, навео је, потписивањем Дејтонског споразума у БиХ је почео процес интеграција, док друга иду у правцу стварања унитарне земље.

„Трећа иду ка томе да је потребно сачувати сву аутономију, а четврта да БиХ треба да се разиђе мирним путем“, казао је Додик.

Навео је и да у свету не постоји земља у којој Високи представник одлучује о унутрашњим питањима и додао да је међународна заједница у БиХ посредством те институције наметнула многе реформе које не дају никакав ефекат.

„Због свега тога, БиХ је данас знатно сложенија земља, а многи сматарају и да је пропала земља, чак и земља замрзнутог конфликта, која не може да нађе базични унутрашњи консензус“, рекао је Додик.

Он је казао да није сигуран да за БиХ постоји место у ЕУ, оценивши да у оквиру Уније постоје двоструки стандарди. Као пример је навео Северну Македонију, за коју је рекао да је „испунила све услове, а још чека на чланство“.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер