петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Додик: Република Српска је за интеграције, али не на уштрб њене аутономије
Хроника

Милорад Додик: Република Српска је за интеграције, али не на уштрб њене аутономије

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 27. фебруар 2011.

БАЊАЛУКА - Предсједник Републике Српске Милорад Додик пренио је данас помоћнику замјеника америчког државног секретара Томасу Кантримену опредијељеност РС за европске интеграције БиХ, које не би ишле на уштрб аутономије Српске.

Додик је Кантримена током састанка у Бањалуци упознао са спремношћу Српске да се приступи примјени одлуке Суда у Стразбуру у случају "Сејдић и Финци", чиме би се отклонила опасност од суспензије Споразума о стабилизацији и придруживању са ЕУ, саопштено је из Бироа за односе са јавношћу предсједника РС.

"Република Српска је трајно посвећена очувању мира и стабилности", истакао је предсједник Додик и нагласио да само мир нема алтернативу.

Додик је помоћника замјеника америчког државног секретара информисао да је РС примјенила изборне резултате, конституисала органе власти и да је заинтересована за што скорије конститусање заједничких органа БиХ.

Предсједник Додик и Кантримен размијенили су мишљења и о осталим актуелним питањима у РС, БиХ и региону.

Састанку су присуствовали и министар за економске односе и регионалну сарадњу РС Жељка Цвијановић, као и предсједник Народне скупштине РС Игор Радојичић, који је за Радио РС потврдио да је разговарано о испуњавању услова за трансформацију ОХР-а, али и о формирању власти у БиХ.

Према његовим ријечима, Кантримен је пренио подршку америчке администрације територијалном интегритету БиХ са два, уставом прописана, ентитета.

"САД, као и Европска унија, са пажњом прате процес формирања власти у БиХ, али се не мијешају јер је то задатак домаћих политичара који морају да постигну консензус у том процесу", рекао је Радојичић.

(СРНА)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер