четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Додик одбио захтев немачке амбасадорке у БиХ Кристиане Хохман за опроштајни пријем
Хроника

Милорад Додик одбио захтев немачке амбасадорке у БиХ Кристиане Хохман за опроштајни пријем

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 13. јун 2019.

 Загреб, Сарајево -- Милорад Додик направио је још један дипломатски инцидент, јер је одбио захтев немачке амбасадорке у БиХ Кристиане Хохман за опроштајни пријем.

Како преноси Индеx, председавајућем Предсједништва БиХ није се свидело како она ради, односно Додик сматра да је њен ангажман у БиХ био политички обојен, субјективан и на штету Срба.

"Имајући у виду да Вас, као председавајући и српски члан Председништва БиХ, нисам ни примио, обавештавам Вас да не могу удовољити Вашем захтеву за опроштајни сусрет", каже Додик на почетку писма амбасадорки.

Замера јој да су њени јавни наступи и дипломатске активности били политички обојени, субјективни и дипломатски непримерени, пише портал Клиx.ба. Додик је обећао да ће о томе "обавестити и највише представнике Савезне Републике Немачке", наводи се још у тексту.

Према Додиковом мишљењу немачка амбасадорка радила је против Срба. "Као амбасадорка Савезне Републике Немачке у Босни и Херцеговини у протекле више од три године радили сте на штету српског народа и Републике Српске, а тиме и против саме Босне и Херцеговине и њеног Уставом предвиђеног уређења", пише Додик.

"Као представник земље, која на овим просторима носи тешко историјско бреме, очекивано је било да покажете више разумевања и дипломатског сензибилитета у Вашем раду", написао је.

Додао је да високо цени напоре Немачке да својим искуствима и помоћи допринесе процесу помирења и изградње трајног мира на целом простору Балкана, али констатује да амбасадорка у одласку није била адекватан представник такве једне Немачке.

Индеx.хр подсећа да се Додик, док је био председник Републике Српске, често свађао са амбасадорима Француске, Аустрије, а с америчком амбасадорком Маурин Кормак уопше није комуницирао. Често је знао и да на вулгаран начин вређа и високог представника за БиХ Валентина Инцка, закључио је Индеx.

(Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер