среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Додик: Није прихватљива најава о појачаном војном присуству Британије у БиХ
Хроника

Милорад Додик: Није прихватљива најава о појачаном војном присуству Британије у БиХ

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 02. фебруар 2022.

 Српски члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је данас да није прихватљива најава британске амбасаде у БиХ да би Велика Британија могла да појача своје војно присуство у тој земљи.Додик је нагласио да таква најава сигурно неће добити подршку Председништва БиХ.

„Сматрам да је постојећи контигент војника у саставу мисије Алтеа сасвим довољан и да БиХ нема изазове који би захтевали додатне снаге“, рекао је он, пренели су бањалучки медији.

Према његовим речима, нико од легитимних представника мировне мисије у БиХ није говорио о потреби њеног проширивања нити о угроженој безбедности у БиХ, због чега не види разлог за појачано британско војно присуство у земљи.

"Зато је легитимно, али и логично да сумњам у намере Британаца, који су изашли са овом иницијативом, и то баш у изборној години", истакао је Додик. Јуче је објављено да британска влада разматра начине на које може поново појачати војни ангажман у БиХ.

"Иако немамо планове за повећање присуства у погледу учешћа у мировној операцији, сагледавамо начине да појачамо наш војни ангажман у БиХ, укључујући билатерално и путем Главног штаба НАТО-а у Сарајеву", навели су из британске амбасаде у Сарајеву.

Из тог одговора се, како су објавиле бањалучке Независне новине, може закључити да се војници те земље не би враћали у ЕУФОР, из којег су изашли када је ступио на снагу споразум о односима с ЕУ након њеног изласка из тог блока, већ да би њихов војни ангажман могао бити реализован путем НАТО-а или уз споразум Велике Британије и БиХ.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер