уторак, 17. септембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Михајло Подољак: „У оквиру мировног споразума, требало би формирати демилитаризовану зону, која би ишла до 120 километара у дубину Русије на територији белгородске, брјанске, курске и ростовске републике“
Хроника

Михајло Подољак: „У оквиру мировног споразума, требало би формирати демилитаризовану зону, која би ишла до 120 километара у дубину Русије на територији белгородске, брјанске, курске и ростовске републике“

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 29. мај 2023.

Михајло Подољак, саветник председника Украјине Володимира Зеленског рекао је у понедељак да би у оквиру мировног споразума требало формирати демилитаризовану зону у Русији, уз границу са Украјином, која би ишча 100 до 120 километара у дубину руске територије.

Подручје би било нужно за заштиту украјинских крајева од гранатирања, написао је Михајло Подољак на Твитеру.

„Кључна тема мировног споразума би требало да буде успостављање заштитних мера како би се избегло понављање агресије у будућности“, рекао је он.

Како би се обезбедила сигурност становника у неколико граничних украјинских покрајина, наве је да „ће бити нужно увести демилитаризирану зону од 100 до 120 километара на територији белгородске, брјанске, курске и ростовске републике“.

Називање руских покрајина републикама изгледа као алузија на сепаратистичке ентитете у украјинској Доњецкој и Луганској области који се називају „народним републикама“ и уживају подршку Москве.

Подољак је рекао да би демилитаризована зона у почетку могла да буде под међународном контролом.

„Вероватно, у иницијалној фази с обавезним међународним контролним контингентом“, написао је саветник украјинског председника.

(Хина)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер