субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Мељиза Харадинај Стубла: Бајденово писмо Вучићу постигнуће непоколебљиве позиције Косова да закључи коначни дијалог са Србијом безусловним признавањем независности
Хроника

Мељиза Харадинај Стубла: Бајденово писмо Вучићу постигнуће непоколебљиве позиције Косова да закључи коначни дијалог са Србијом безусловним признавањем независности

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 07. фебруар 2021.

 Министарка спољних послова и дијаспоре Косово Мељиза Харадинај Стубла поздравила је данас писмо које је председник САД Џозеф Бајден упутио председнику Србије Александру Вучићу у којем је затражио узајамно признање Косова и Србије.

Мељиза Харадинај Стубла је навела да је то постигнуће непоколебљиве позиције Косова да закључи коначни дијалог са Србијом безусловним признавањем независности Косова, поштујући непроменљиве принципе унитарног карактера, територијалног интегритета и уставног поретка, пренео је РТК2.

„Као министарка спољних послова и дијаспоре, непрекидно сам тражила активну и одлучујућу улогу САД у коначном дијалогу са Србијом. Само уз учешће САД, са њиховим непоколебљивим ставом да треба постојати узајамно признавање, може се постићи коначни споразум који би допринео миру и стабилности у региону и шире“, рекла је Харадинај Стубла.

Она је додала да без активне и одлучујуће улоге САД као главног актера и администрације председника Бајдена, биће тешко замислити трајни споразум који гарантује међусобно признавање две државе.

Према писању РТК2, и председник НИСМА Фатмир Љимај поздравио је писмо Бајдена, наводећи да је сада ред да Косово изабере достојне вође, које ће се борити за албански национални интерес у дипломатском рату који се очекује.

„Србија би требало да призна Косово, али не под условом ћутања и негирања геноцида“, рекао је Љимај, преноси Газета експрес.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер