уторак, 23. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Павић: Бошњаци неће имати никакве користи од евентуалне ревизије тужбе против Србије
Хроника

Марко Павић: Бошњаци неће имати никакве користи од евентуалне ревизије тужбе против Србије

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 13. фебруар 2017.

 Лидер ДНС Марко Павић сматра да би самоиницијативно покретање ревизије тужбе БиХ против Србије од бошњачког члана Председништва БиХ Бакира Изетбеговића, мимо воље друга два члана, био најјачи удар на Дејтонски мировни споразум до сада.

Павић је објаснио да би се на тај начин испоставило да појединац може доносити одлуке мимо онога како је овим споразумом прописано, што је представља опасност, јер би тиме практично нестала улога Председништва БиХ.

Павић верује да до тога, ипак, неће доћи, јер нема сагласности друга два члана Председништва БиХ, нити има нових аргумената против Србије. Он је поновио да Бошњаци неће имати никакве користи од евентуалне ревизије тужбе и чињења зла Србији.

- То је нешто што Изетбеговић ради за поене унутар странке, јер су односи у СДА пољуљани, али и поене за наредне изборе. То нема везе са правом, нити има везе са интересима бошњачког, ни српског народа, ни БиХ, ни Србије -  рекао је он.

Павић је поручио је да ће подршку ове партије добити онај купац Рудника жељезне руде "Љубија" који ће се бавити рударењем.

Павић је нагласио да Приједорчани и ДНС желе да, ако се већ продаје рудник, нови власник буде неко ко ће се бавити рударењем, отворити рудник, запослити 300 радника и оспособити пругу од Љубије до Приједора.

Он је синоћ за Алтернативну телевизију оценио да се сви баве спекулацијама у вези са овом темом, али да ДНС није битно ко ће купити рудник, већ ко ће радити.

Павић је подсетио да је рудник приватизован 2004. године и да га је купио "Арселор Митал", те да 51 одсто капитала припада "Миталу", а 49 одсто руднику "Љубија", у оквиру чега 65 одсто има Република Српска.

(Срна)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер