среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Ђурић: Званичници САД на Србију гледају са великим поштовањем и доживљавају је као лидера у овом делу Европе
Хроника

Марко Ђурић: Званичници САД на Србију гледају са великим поштовањем и доживљавају је као лидера у овом делу Европе

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 09. април 2021.

 Званичници САД на Србију гледају са великим поштовањем и доживљавају је као лидера у овом делу Европе који се озбиљно суочио са корона вирусом, изјавио је амбасадор Србије у САД Марко Ђурић.

Говорећи о имунизацији у Америци, он је за ТВ Вести рекао да је она добила на брзини, јер се дневно вакцинише између два и по и чак више од три милиона људи, те да ће на лето бити заокружена.

Навео је да постоји проблем који се састоји у томе што један део становништва оспорава значај вакцине, па политичари позивају грађане да се вакцинишу.

„Процес имунизације у Србији је овде позитивно ођекнуо. Када разговарате са званичницима САД и кажете да сте из Србије, они кажу: “Ви долазите из земље која је лидер у том делу Европе и то говори о вашем озбиљном односу према овом проблему““, рекао је Ђурић.

Када је реч о питању Косова и Метохије, истакао је да је Србија опредељена за дијалог.

Према његовим речима, Косово и Метохија је једна од тема где не постоји поклапање ставова Србије и САД.

„Веома је значајно да ми данас, можемо да кажемо да представљамо земљу која је чврсто опредељена за дијалог“, рекао је он.

Наглашио је да се труди да разговара с онима који традиционално нису на страни Србије, као и да полако долази до смене генерација.

„Трудим се да разговарам с онима који нам традиционално нису наклоњени, паралелно с радом са новим људима који полако смењују ове који су били деведесетих“, истакао је Ђурић.

Додао је да је Србија сада, једна нова Србија „која руши зидове између бивших земаља“ и да се он труди да са представницима наше дијаспоре ради на изградњи инфраструктуре за будући утицај и релације Србије и САД.

„Ово чиме се данас бавимо у Вашингтону је дугорочно улагање у нашу децу и будућност Србије“, нагласио је Ђурић за ТВ Вести.

(Агенције)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер