субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Ђурић: Срби се не враћају у косовске инситуције док има притисака
Хроника

Марко Ђурић: Срби се не враћају у косовске инситуције док има притисака

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 06. март 2015.

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић изјавио је данас да се представници Срба неће вратити у косовске институције док не буду решени проблеми политичких притисака на њих.

Ђурић, који ће бити и на челу новоформиране Канцеларије за координационе послове у преговарачком процесу са привременим институцијама самоуправе у Приштини, је за РТС рекао и да ће у наредних неколико дана бити одржан састанак са премијером Србије Александром Вучићем.

- У једном од наредних дана имаћемо и састанак председника владе са представницима Срба са Косова и Метохије и разговараћемо о политичким притисцима који се настављају на Србе - рекао је Ђурић и додао да ће учешће Срба у косовским институцијама остати замрзнуто до решавања тих проблема.

Говорећи о новоформираној Канцеларији, Ђурић је објаснио да је Влада Србије одлучила да ојача административне капацитете тако што ће окупити јуде који су до сада били ангажовани у преговорима.

То тело ће, како је навео, прикупљати све информације које су значајне за преговоре Београда и Пристине на једно место.

- Само када је реч о имовини имате документацију која је разврстана по многим органима и све то мора да буде централизовано и уредно систематизовано. Важно је да тај процес буде уредан и на једном месту - казао је Ђурић.

Говорећи о примени споразума о правосуђу и судијама на северу Косова и Метохије, Ђурић је рекао да је најважније што се дошло у позицију да тамо постоје српске судије и да се не понављају ситуације као у предмету Оливера Ивановића да нема ниједног Србина судије.

Он је додао да Срби у те судове улазе на основу политичког договора који је писмено формулисан и да је у том смислу на северу створено окрузење и систем у коме ће наши људи имати неупоредиво већи утицај на правосуђе.

- До сада смо имали десетине хиљада пресуда у којма су права наших људи бацана на страну - рекао је Ђурић.

(Танјуг) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер