четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Ђурић: Нову Владу Србије треба да води Вучић јер тешка времена траже вансеријске политичаре и људе
Хроника

Марко Ђурић: Нову Владу Србије треба да води Вучић јер тешка времена траже вансеријске политичаре и људе

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 26. јул 2016.

 Нову Владу Србије треба да води Александар Вучић, јер тешка времена траже вансеријске политичаре и људе који имају изузетне личне квалитете, поручио је данас потпредседник СНС и директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић.

Ђурић је за ТВ Пинк рекао да је Вучић у претходним годинама изградио имиџ човека који држи до договора, који се озбиљно односи према проблемима, изградио невероватну мрежу међународних контаката...

"Погледајте начин на који је Србија, рекао бих за многе потпуно неочекивано, реаговала на мигрантску кризу и колико смо симпатија побрали, јер нисмо моментално замандалили наша врата, а били су нам напаковали да буквално ми испаднемо криви за проблеме са миграната, јер се очекивало да ће Србија затворити своје границе... То је само један пример, погледајте регионалну политику", рекао је Ђурић.

Што се тиче регионалне политике, Ђурић је додао да Београд у тренутку када са свих страна долазе запаљиве изјаве на сваки проблем реагује смирено, тако што се изброји до 10 и процени шта је наш национални интерес.

"Србија се профилисала као нужан чинилац стабилности захваљујући таквој политици... Због свега тога и због значаја опоравка наше економије, где видимо уложену велику енергију и посвећеност мандатара, ја се придружујем онима који сматрају да владу треба да води Вучић", навео је Ђурић.

Упитан да ли евентуално себе види на некој од министарских функција у новој влади, Ђурић је казао да му је част што обавља посао који тренутно обавља и да је на располагању за сваки други начин на који може да допринесе странци и држави.

"Мене ово што сада радим на Косову и Метохији напаја и храни осећајем да радим нешто вредно и достојно, борба за очување и опстанак нашег народа би сваком требало да буде част, за мене је то огромна част и за сваки други начин на који могу да допринесем странци и држави наравно да сам на располагању", рекао је Ђурић.

БЕОГРАД - Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић изјавио је данас да сматра да је неопходан притисак Брисела на Приштину како би почела да испуњава договор о формирању Заједнице српских општина (ЗСО), будући да је прошло годину дана од постизања тог договора.

Ђурић је за РТС рекао да је Србија свој део обавеза по том питању сасвим сигурно извршила.

"Политички споразуми не могу да буду плод накнадне маште, то што говоре о укидању наших институција, то не пише ни у једном папиру који је усаглашен. Стално измишљају нове идеје, уместо да коначно примењују оно на шта су се сами обавезали", рекао је Ђурић и додао да се Србија чврсто држи оног што је договорено.

Ђурић је навео и да упркос политичким варницама које стално долазе из Приштине дијалог има важну и корисну улогу, јер док год се разговара тензије на терену су мање, а мање су шансе и да има насиља.

"Разговараћемо о примени постојећих споразума, како да односи са покрајинским институцијама у границама наше генералне политике буду што бољи и сматрам да је то у интересу и Србима и Албанцима, без обзира на разлике у ставовима о статусима. Од ових политичких варница Едите Тахири и Енвера Хоџаја се не живи, па ни Албанци", рекао је Ђурић, указујући на велику стопу незапослености на Косову и Метохији.

Коментаришући изјаву Тахири да ће Србија морати да избаци Косово из Устава пре уласка у ЕУ, Ђурић је рекао да је његов коментар да би Приштина требала у покрајински Устав да унесе што пре Србију, јер је то једини начин да буде представљена у међународној заједници.

"Реч је о неозбиљној политичкој варници и нечему што не доприноси нормализацији односа", указао је Ђурић, који је за изјаву Хоџаја о демаркацији граница рекао да је то нешто на шта читав српски народ, а нарочито било ко од представника Срба, никада не би пристао.

То, истакао је, неће бити тема дијалога у Бриселу.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер