недеља, 10. мај 2026.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Мајк Мален: Нема Ал Каиде међу побуњеницима у Либији
Хроника

Мајк Мален: Нема Ал Каиде међу побуњеницима у Либији

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 22. април 2011.

БАГДАД - Начелник здруженог генералштаба америчких снага Мајк Мален одбацио је данас у Багдаду опасност од присуства Ал Каиде у редовима либијских побуњеника.

Он је рекао да су ваздушни удари коалиционих снага ослабили копнене снаге либијског лидера Моамера Гадафија за 30 до 40 одсто, али је признао да је дошло до застоја у борби.

Обраћајући се америчким војницима током посете Ираку, Мален је изјавио да нема знакова да се Ал Каида инфилтрирала у опозицију у Либији, минимизирајући опасност од јачања милитантних група током конфликта у Либији.

„Пазимо на то и свесни смо те опасности, али до сада нисмо видели да се тако нешто догађа. Заправо нисмо уопште приметили чланове Ал Каиде тамо”, рекао је он, а пренео Ројтерс.

САД планирају да повуку преостале трупе из Ирака до краја децембра, више од осам година после почетка америчке инвазије.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће зграда Генералштаба бити срушена и на њеном месту саграђен хотел?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер