субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Лућијано Суријани: Папа има "сталну жељу" да посети Србију.
Хроника

Лућијано Суријани: Папа има "сталну жељу" да посети Србију.

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 12. фебруар 2016.

Апостолски нунције Свете столице у Србији Лућијано Суријани изјавио је да Поглавар Римске Католичке цркве папа Фрања има сталну жељу да посети Србију.

Суријани је, у изјави Танјугу, подсетио да су римокатоличког поглавара у посету звали председник Републике Томислав Николић и, својевремено његов претходник Борис Тадић.

"Када је реч о препрекама за његову посету, може се рећи да постоје одређени историјски проблеми. Али, с обзиром на то да сам своју мисију у Србији започео прошле недеље, потребно ми је време како бих их спознао и разумео", објаснио је Суријани.

Када је реч о недавној посети делегације Српске православне цркве Ватикану, Суријани је рекао да тада, упркос медијским спекулацијама, није било речи о могућој посети папе Фрање Србији, али ни о канонизацији кардинала Алојзија Степинца.

"На састанку је било речи о широко схваћеном екуменском дијалогу и сарадњи између две цркве у мисији еванђелизације", подвукао је Суријани.

Апостолски нунције додао је да је посета делегације СПЦ, коју су чинили митрополит црногорско-приморски Амфилохије, епископ бачки Иринеј и амбасадор Србије у Унеску Дарко Танасковић, била уобичајена и подсетио на чињеницу да је патријарх СПЦ Иринеј претходних година угостио неколико високорангираних званичника Ватикана.

"Није необично да представници хришћанских цркава имају међусобне сусрете и да сарађују", рекао је Суријани.

Када је реч о тој посети програм је био веома обиман, а српска делегација разговарала је, осим са папом Фрањом, и са председником Папског савета за унапређење јединства хришћана кардиналом Куртом Кохом, библиотекаром и архиваром Римске католичке цркве надбискупом Жаном Лујем Бругесом, чланом Папског савета за културу бискупом Карлосом Албертом де Пињо Мореиром Азаведом, као и ректором Папског латеранског универзитета у Риму надбискупом Енриком дал Коволом.

(РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер