Хроника

Лођ: Одбојкашице Србије убедљиво су савладале селекцију САД 3:0 у мечу последњег кола у Групи Ц на Светском првенству

Штампа
субота, 01. октобар 2022.

Одбојкашице Србије савладале су селекцију САД 3:0 у Лођу, у мечу последњег кола у Групи Ц на Светском првенству. Изабранице селектора Данијелеа Сантарелија у другу фазу такмичења иду са свих пет победа.

Светске шампионке боље од олимпијских, Србија доминантна против САД

Изузетно убедљивим тријумфом против селекције САД, одбојкашице Србије забележиле су и пету победу у Групи Ц на Светском првенству - 3:0 (25:20, 25:23, 25:13).

Очекивао се узбудљив и изједначен меч две врхунске екипе, али је Србија уписала убдљив тријумф против олимпијских шампионки из Токија.

Тијана Бошковић је била нерешива енигма за одбрану Американки, меч је завршила са 25 освојених поена, док је и остатак екипе пружио максимум за важнан тријумф.

Американке су у прва два сета стицале почетну предност, али су изабраници Данијелеа Сантарелија до средине сетова долазиле до изједначења, а онда додавале гас у финишу.

Први сет освојен је резултатом 25:20, други 25:23, да би у трећем Србија апсолутно доминирала и оставила противнице на само 13 освојених поена.

Србија је убедљивом победом освојила прво место у Групи Ц и са свих пет победа наставља одбрану титуле од пре четири године.

Убедљива победа Србије, 25:13 у трећем сету

Изузетном игром, Србија убедљиво осваја трећи сет и стиже до максималне победе против Американки.

Српске одбојкашице иду ка убедљивом тријумфу - 17:10

Незаустављива је Тијана Бошковић, Србија има великих седам поена предности у трећем, надамо се и последњем, сету на мечу против САД.

Србија увећава предност - 11:5

Одлична игра српских одбојкашица у трећем сету, селектор САД Кираљи тражи тајм-аут.

Води Србија на старту трећег сета - 6:4

За разлику од претходна два сета, Србија у трећем долази до почетне предности.

Србија осваја други сет 25:23

Успешан челенџ Данијелеа Сантарелија доноси српским одбојкашицама и други сет у мечу против Американки.

Егал у другом сету - 20:20

Успела је Србија да дође до два поена предности, али се у финиш другог сета улази са изједначеним резултатом.

Изједначење у другом сету - 15:15

Слично као у првом делу игре, Србија на средини сета долази до изједначења.

САД држе предност - 8:11

Чувају Американке предност од три поена, захваљујући сигурном пријему сервиса и доброј дистрибуцији лопти техничара.

Американке боље почињу други сет - 3:6

Као и у првом делу игре, почетну предност у другом сету стичу Американке.

Србија осваја први сет 25:20

Серијом снажних сервиса Тијане Бошковић, Србија осваја први сет против Американки 25:20.

И даље нерешено - 18:18

Велика борба две одличне екипе, које у завршницу сета улазе изједначене.

Србија стиже до изједначења - 12:12

Имале су Американке пет поена предности, али српски тим из блока стиже до изједначења на средини првог сета.

Бољи почетак Американки - 5:8

Захваљујући бољем сервису, Американке стичу почетну предност у првом сету.

Почео је меч

Интонитане су химне

После интонирања химни две државе уследиће почетак меча.

Меч се игра у Лођу

Утакмица се игра у "Атлас арени" у пољском Лођу, где су српске одбојкашице већ забележиле два тријумфа.

Дуел две непоражене екипе

Србија и САД забележили су све четири победе, али Американке имају бод више пошто су српске одбојашице изгубиле бод од Бугарки (3:2).

Било која победа Србије гарантује прво место у Групи Ц пред наставак такмичења.