| Хроника | |||
Кривична пријава против Додика и министара Републике Српске |
|
|
|
| четвртак, 19. фебруар 2009. | |
|
БАЊАЛУКА - Државна агенција за истраге и заштиту (СИПА) БиХ поднела је кривичну пријаву против премијера Републике Српске (РС) Милорада Додика и неколико министара и особа из РС јер су нанели штету буџетима БиХ и РС у износу од 145 милиона конвертибилних марака (КМ). Како агенција Бета сазнаје у Тужилаштву БиХ, СИПА је спровела истрагу у вези са одређеним грађевинским пројектима у РС и утврдила да су Влада и одређене институције тог ентитета БиХ починиле незаконите радње у реализацији тих пројеката. У кривичној пријави достављеној Тужилаштву БиХ се наводи да је "учињено више кривичних ђела организованог криминала, прања новца, као и злоупотреба службеног положаја и овлаштења", чиме су буџети РС и БиХ оштећени за 145 милиона КМ. Према извору Бете, кривична пријава поднета је против једанаест особа "удружених у злочиначку организацију с премијером Милорадом Додиком на челу". Међу онима који су обухваћени кривичном пријавом налази се и неколико министара и особа из пословног света РС. (Вечерње новости) |