четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > КРИК: Александар Вулин изјавио да је 205.000 евра којима је купио стан, а за које тврди да је "позајмио од супругине тетке из Канаде", у Србију "уносио девет по девет хиљада евра"
Хроника

КРИК: Александар Вулин изјавио да је 205.000 евра којима је купио стан, а за које тврди да је "позајмио од супругине тетке из Канаде", у Србију "уносио девет по девет хиљада евра"

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 21. септембар 2017.

 Уносио сам девет по девет хиљада евра - тако министар одбране Александар Вулин одговара на питање КРИК-а како је у Србију доспело 205.000 евра потребних за куповину стана а за које Вулин тврди да је позајмио од супругине тетке из Канаде.

Новинарка КРИК-а Бојана Павловић каже за Н1 да јој је министар први пут одговорио на ово питање, које они већ дуже време постављају, а тврди да је изјаву успела да забележи као телефонски аудио снимак.

Практично то би значило да је више од 22 пута уносио по 9.000 евра.

Више о куповини стана, теткиној позајмици и увредама које на рачун новинара, који испитују ову тему, последњих дана путем саопштења упућује Покрет социјалиста - на чијем је челу министар Александар Вулин - од њега није било могуће сазнати.

Вулин није желео да одговара на новинарска питања на догађају ком је присуствовао.

Подсетимо, Агенција за борбу против корупције је, у току провере имовине министра Вулина, утврдила да није јасно из којих средстава и на који начин је платио стан од 107 метара квадратних у Београду, због чега је сачинила извештај и проследила га Тужилаштву за организовани криминал.

Тај извештај је пре неколико дана објавила Мрежа за истраживање криминала и корупције.

Вулин је, какопише у извештају, навео да су да су он и супруга позајмили 205.000 евра од њене тетке из Канаде. Као доказ, предао је признаницу с потписом његове супруге Наташе на којој је писало да је примила новац и да је рок за враћање десет година. Потписа тетке из Канаде на признаници није било.

Тадашња директорка Агенције Татјана Бабић обратила се Царини и Управи за спречавање прања новца. Да је неко у земљу унео 205.000 евра у кешу, то не би могло да прође незапажено. По закону је дозвољено да се преко границе непријављено пренесе максимално 10.000 евра, а за сваки већи износ мора да се обавести царина и да се објасни порекло новца.

Не постоји, међутим, забележен податак да је било ко од супружника Вулин, као ни тетка из Канаде, унео новац у Србију. Ни Управа за спречавање прања новца која евидентира новчане трансакције није пронашла да је на њихове или рачун продавца стана уплаћен поменути износ, пише у извештају.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер