петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > KРИК: Тужилаштво још увек није саслушало шефа смене Горана Стаменковића због рушења у Савамали јер чека додатне информације од полиције
Хроника

KРИК: Тужилаштво још увек није саслушало шефа смене Горана Стаменковића због рушења у Савамали јер чека додатне информације од полиције

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 15. јануар 2018.

Прво основно тужилаштво у Београду није саслушало Горана Стаменковића, шефа смене дежурне полиције, у вези са случајем Савамала, кажу за КРИК из овог тужилаштва. Према речима портпаролке Александре Ђенадић, ово тужилаштво чека додатне информације од полиције и по њиховом добијању ће донети одлуку које ће кораке предузети.

Подсећамо, КРИК је прошле недеље објавио садржину документа којим је Више тужилаштво обавестило Прво да је случај прешао у њихове руке и у којем се као једини одговоран за непоступање полиције спомиње Горан Стаменковић који је те ноћи био шеф смене дежурне полицијске службе.

Потпаролка Ђенадић каже за КРИК да је Прво основно тужилаштво након тога, у августу прошле године, од МУП-а тражило прикупљање додатних информација, међу којима и да открије идентитет особа које су бесправно срушиле објекте у Савамали, али и да детаљније испита рад полиције у ноћи рушења.

„Ургенција је била у децембру, нису нам још увек доставили извештај. Чим нам буду доставили биће даља одлука“, рекла је за КРИК.

У документу Вишег тужилаштва помиње се да су непозната лица, која су извела рушење, починила кривично дело „учествовање у групи која изврши кривично дело у вези са противправним лишењем слободе.“

Подсетимо, бесправно рушење приватних објеката у београдској четврти Савамала догодило се у априлу 2016. Маскирани мушкарци задржавали су грађане спречавајући их да виде рушење. Грађани су позвали полицију која је одбила да изађе на терен. Заштитник грађана је током контроле рада полиције утврдио да је наређење полицији да не поступа „стигло са врха“.

Јавност већ годину и по дана нема одговоре у вези са тим ко је читав догађај организовао нити ко је рушио приватну својину. Извештај полиције у овом случају није открио ништа, али детаљи упућују да су поједина градска предузећа помогла да се изведе рушење.

(КРИК)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер