субота, 20. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Кошаркашице Србије победиле Француску са 68:62 и пласирале се у четвртфинале Светског првенства

уторак, 27. септембар 2022.

Кошаркашице Србије тријумфом над Француском потврдиле су пласман у четвртфинале Светског првенства у Аустралији. Своје противнице у четвртфиналу Српкиње ће сазнати после жреба.

После тријумфа над Француском, кошаркашице Србије чекају да жребом добију свог протвника у Четврфиналу. Жеља свих је, наравно, да се избегну Американке и Кинескиње.

После нервозних уводних минута, српске кошаркашице, без императива победе, чврстом одбраном успоставиле су контролу и пред финиш првог дела игре повеле против Францускиња са 14 поена разлике.

Од тог тренутка Францускиње узвраћају ударац и већ у шестом минуту друге чертвртине стварају разлику од од шест поена – 26:32.

Највише захваљујући Јовани Ногић, серијом 11:0 кошаркашице Србије одлазе на одмор са резултом 37:32.

За седам минута треће четвртине Францускиње стижу до поравнања (46:46) али кошевима Ивон Андерсон, Иване Раце и Драгане Станковић до крај тог дела утакмице, Србија враћа конфорну разлику на своју страну (53:46).

Иако се на половини последње четвртине чинило да ће наше кошаркашице мирно привести утакмицу крају (60:50), Францускиње се не мире са поразом. Пред последњи минут игре прилазе на само кош разлике.

На сцену ступа фантастична Саша Чађо коју шут није служио скоро целу утакмицу. Погађа далеку тројку о таблу када је најпотребније за 67:62.

До краја, Тина Крајишник убацује једно слободно бацање за коначних 68:62.