четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Комисија за заштиту конкуренције одобрила Поштанској штедионици да припоји МТС банку која је у власништву Телекома Србија
Хроника

Комисија за заштиту конкуренције одобрила Поштанској штедионици да припоји МТС банку која је у власништву Телекома Србија

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 06. април 2021.

 Комисија за заштиту конкуренције одобрила је Поштанској штедионици да припоји МТС банку која је у власништву Телекома Србија.

После тог припајања Република Србија имаће у Поштанској штедионици удео од 71,05 одсто, Пошта Србије биће власник 17,94 одсто акција, а Телеком Србија ће располагати са уделом од 10,08 одсто.

Поштанска штедионица има у Србији око 160 експозитура и њен тржишни удео после припајања МТС банке износиће 6,2 одсто, објављено је на сајту Комисије за заштиту конкуренције.

Овим припајањем МТС банка престаје да постоји као независан учесник на тржишту, без поступка ликвидације.

„Ентитет који ће наставити да постоји након наведене статусне промене биће Поштанска штедионица“, истиче се у решењу Комисије.

Највећи конкуренти и удео на тржишту

Комисија указује да, према подацима Народне банке Србије, ажурираним на дан 10. новембар 2020. године, који се односе на трећи квартал 2020. године , тржишни удео Поштанске штедионице на тржишту пружања свих банкарских услуга у Србији на основу билансне активе износио је око 5,90 одсто,  при чему је МТС банка у истом периоду и према истом критеријуму имала тржишни удео од око 0,3 одсто.

Заједнички тржишни удео подносилаца пријаве у трећем кварталу 2020. године на тржишту пружања свих банкарских услуга у Србији износио је око 6,2 одсто.

„Највећи конкуренти учесника у концентрацији према истом критеријуму на тржишту пружања свих банкарских услуга у Србији у посматраном периоду били су Банка Интеза са тржишним уделом од 15,24 одсто, Уникредит банка са тржишним уделом од 11,38 одсто и Комерцијална банка са тржишним уделом од 10,19 одсто“, наводи се у решењу Комисије.

(Бета-Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер