Početna strana > Hronika > Katovice: Odbojkaši Srbije poraženi su od Italije sa 3:1 u setovima (27:29, 22:25, 25:23, 18:25) u polufinalu Evropskog prvenstva

subota, 18. septembar 2021.

Odbojkaši Srbije poraženi su od Italije 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18) u polufinalu Evropskog prvenstva. "Orlovi" u nedelju igraju protiv domaćina Poljske za treće mesto, dok se u finalu sastaju Italija i Slovenija.

Tok utakmice:

Italija osvaja četvrti set 25:18 i sa 3:1 idu u finale

Nije uspela Srbija da osvoji četvrti set, Italijani ga ubedljivo osvajaju 25:18 i idu u finale.

Srbija će igrati za treće mesto na turniru protiv domaćina Poljske.

Italija vodi 20:13

Ne uspevaju srpski odbojkaši da stignu ubedljivu prednost Italije, koja je blizu plasmana u finale.

Italija vodi 13:7 u četvrtom setu

Veliku prednost imaju Italijani na sredini četvrtog seta, srpskom timu potrebna je serija osvojenih poena kako bi se vratila u igru.

Italija vodi 4:0 u četvrtom setu

Snažno je ušla Italija u četvrti set i povela 4:0. Kovač tajm-autom želi da prekine seriju rivala.

Srbija osvaja treći set 25:23

Nisu dozvolili srpski odbojkaši protivniku da preokrene kao u prethodna dva seta i rezultatom 25:23 smanjuje prednost Italije na 2:1 u setovima.

Mnogo snažniji servis, sigurniji prijem i raznovrsniji napad doneo je rezultat, očekujemo da šampioni Evrope nastave u istom stilu i u nastavku meča.

Srbija - Italija 19:19 u trećem setu

Dugo je Srbija držala dva poena prednosti, ipak u završnicu trećeg seta ulazi se sa nerešenim rezultatom.

Srbija vodi 12:10 u trećem setu

Još jednom su Italijani preokrenuli rezultat, ali zahvaljujući snažnim servisima Atanasijevića Srbija ponovo beži na dva poena prednosti.

Srbija vodi 6:4 u trećem setu

Još jednom Srbija bolje počinje set i vodi 6:4 na startu trećeg dela igre.

Italija osvaja drugi set 25:22

Bolja igra Italijana u prva dva seta dovodi ih na set do finala. Ipak, malo nedostaje srpskom timu da uhvati ritam i zadrži prednost kada do nje dođe.

Mnogo je menjao selektor Kovač, pokupšava da nađe pravu postavu, Italijani za sada ne pokazuju slabosti.

Italija vodi 23:21

U većem delu Srbija održava egal sa Italijanima, ali nikako da brebaci prednost na svoju stranu. Poisle jedne kontre, Italija ponovo ima dva poena prednosti i blizi je vođstva od 2:0 u setovima.

Italija vodi 16:14, drugi set

Uspela je Srbija da stigne prednost protivnika, najviše zahvaljujući ulasku u igru kapitena Petrića, ali Italijani još jednom beže na 16:14.

Italija vodi 11:9 u drugom setu

Posle perioda izjednačene igre, Italijani stiču dva poena prednosti - tajm-aut traži Boba Kovač.

Izjednačen početak drugog seta - 5:5

Ponovo je Srbija prva stigla do dva poena prednosti na početku seta, ali Italijani brzo dolaze do izjednačenja.

Italija osvaja prvi set 29:27

Velika borba u porvom setu pripada Italiji, koja koristi petu set-loptu i dolazi do prednosti od 1:0 u setovima.

Imala je Srbija jednu set loptu na 24:23, ali su Italijani odbranili i preuzeli inicijativu i prvi osvajaju set u ovom polufinalu.

Srbija vodi 20:19

Imali su Italijani dva poena prednosti, ali u igru je ušao Atanasijević i Srbija stiže do 20:19.

Nerešeno je 15:15

Izjednačen prvi set, na sredini prvog dela igre nerešeno je 15:15.

Italijani stižu do 8:8

Četiri vezana poena osvojila je Italija, pa je sada Slobodan Kovač prinuđen da zatraži minut odmora.

Srbija vodi 7:4 u prvom setu

Dobar početak srpskih odbojkaša koji stiču tri poena prednosti 7:4 - tajm-aut je zatražio Ferdinado Di Đorđi, italijanski selektor.

Počeo je meč

Prve postave timova

Italija: Đaneli, Galasi, Ancani, Mikeleto, Lavija, Pinali i Balaso (libero).

Srbija: Kovačević, Ivović, Jovović, Luburić, Podraščanin, Lisinac i Majstorović (libero).

Inotnirane su himne dve države

Posle himne Italije, intonirana je himna Srbije, drugi put ove večeri, meč bi trebalo da počne za koji minut.

Igrači obe ekipe na terenu

Odbojkaši Srbije i Italije izlaze na teren dvorane u Katovicama. Početak duela kasni zbog dužine trajanjaprvog polufinalnog meča.

Odbojkaške selekcije Srbije i Italije u međusobnom duelu odlučiće ko će se pridružiti Sloveniji u finalu Evropskog prvenstva.

Odbojkaši Srbije u polufinalu sa Italijom

Ukoliko slavi Srbija, biće to repriza finala od pre dve godine, kada su "orlovi" protiv Slovenije igrali meč za najsjajnije odličje u Parizu i potom osvojili zlatnu medalju.

Italijani igraju odličan turnir, zabeležili su sve pobede, a u sedam mečeva izgubili su samo dva seta.

Ekipa Slobodana Kovača izgubila je jedan meč u grupi, protiv domaćina Poljske 3:2, ali igra sve bolje kako se turnir bliži kraju.

Slovenija se potrudila za iznenađenje, u prvom polufinalu je savladala Poljsku sa 3:1.

Utakmica između Srbije i Italije igra se u Katovicama, uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a.