четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Ју-Ес опен: Новак Ђоковић победио у финалу Хуана Мартина дел Потра са 3:0 и освојио трећу титулу у Њујорку

понедељак, 10. септембар 2018.

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић освојио је титулу на УС опену победом у финалу над Хуаном Мартином дел Потром – 6:3, 7:6 (7-4), 6:3.

Ђоковић је наставио фантастичну другу половину године и после трофеја на Вимблдону и у Синсинатију, за нешто више од три сата додао и овај из Њујорка.

Новак је дошао до 14. Гренд слем пехара у свом 23. финалу, па се сада изједначио са идолом Питом Сампрасом на вечној листи – сада су испред њега само Роџер Федерер (20) и Рафаел Надал (17).

Такође, овим тријумфом се вратио где му је место и од понедељка ће бити трећи играч на АТП листи, пошто ће прескочити управо Дел Потра.

Дуел пред 24.000 гледалаца на стадиону"Артур Еш" почео је уједначеном игром, али је од самог старта било очигледно да је српски ас расположен за игру. Одлично је читао сервисе ривала, да би у осмом гему стигао до брејка, упркос томе што је противник имао 40:0 на свој сервис.

То му је било довољно да поведе 1-0 у сетовима, а када је брејкнуо Делпа и на почетку другог, многи су већ видели рутински завршетак меча. Десило се потпуно супротно – Ђоковићева игра је била у паду, Аргентинац је кренуо све боље да напада и на крилима изузетно гласне и у најмању руку недисциплиноване публике изједначио.

У завршници другог дела виђена је права драма, као и 20-минутни гем у којем је Србин спасао три брејк лопте и борио се готово свим присутнима на стадиону који су били на страни момка из Тандила. Испоставиће се касније да су то били кључни тренуци за коначан исход.

Некако се ишчупао из невероватно тешке ситуације, изборио тај брејк у којем је сачекао да попусти форхенд Хуана Мартина и сломио отпор великог пријатеља.

Као у другом, и у трећем сету је испустио брејк вишка, али је брзо стекао нову и одсервирао за велико славље.

Ово ће двојици играча био 19. међусобни дуел, па сада Србин води 15-4 у победама.

Ђоковићу је осим шампионског пехара припао чек и на 3,8 милиона долара.

Ток меча:

01.38 - Крај меча. Ђоковић осваја свој сервис за коначних 6:3 у трећем сету.

01.32 - На сервис Аргентинца Ђоковић осваја две везане брејк лопте. Користи је води са 5:3. Новак има прилику да на свој сервис стави тачку на овај меч.

01.27 - Новак осваја свој сервис 4:3.

01.22 - Аргентинац осваја свој сервис и долази до изједначења - 3:3.

01.17 - Сада Дел Потро прети и стиже до брејк шансе, коју користи и враћа брејк - 3:2.

01.06 - У четвртом гему Новак је напао сервис противника. Упева да освоји брејк лопту. Аргентинац успева да се одбрани, изједначење. Новак је неумољим и после дуге размене успева да освоји и другу прилику. Користи је води са 3:1.

00.50 - Ђоковић добија уводни гем трећег сета - 1:0.

00.39 - Новак је био сигурнији у тај-брејку и осваја овај период са 7:4. Сет је трајао 96 минута игре.

Крај другог сета, Ђоковић - Дел Потро 7:6 (7:4)

00.27 - Оба тенисера одвајају своје сервисе. Следи тај-брејк.

00.18 - Новак лако осваја свој сервис - 5:5.

00.14 - Аргентинац је потом био сигуран на свој сервис 4:5.

00.10 - Ђоковић успева да прекине серију противника и после велике борбе осваја свој сервис, иако се сусрео са три брејк лопте у гему који је траја 20 минута и имао чак осам изједначења - 4:4.

23.47 - Аргентинац осваја сервис без изгубљеног поена - 3:4.

23.44 - Након освојеног свог сервиса Дел Потро долази до брејк шансе. Новак успева да се извуче, изједначење. Потом Аргентинац осваја другу шансу. Користи је и враћа брејк - 3:3.

23.31 - Ђоковић осваја свој сервис и тиме потврђује брејк - 3:1.

23.25 - Наш тенисер поново осваја брејк прилику - 30:40. Користи је и сада има брејк предности - 2:1.

23.20 - Новак без већих проблема осваја свој сервис гем - 1:1.

23.16 - Наш тенисер притиска сервис противника на старту другог сета. После 0:30, противник је успео да се извуче. Ипак, након изједначења Новак долази до брејк шансе, пропушта је.  Након изједначења осваја и другу прилику, али и она одлази у неповрат.Потом Аргентинац везује два поена и осваја уводи гем другог сета - 0:1.

23.04 - Ђоковић је сигуран на свој сервис и добија први сет са 6:3.

Крај првог сета, Ђоковић - Дел Потро 6:3

23.00 - Делпо долази до 40:0 на свој сервис, међутим, Новак преокреће и долази до прве брејк прилике на мечу. Користи је и води са 5:3. Наш тенисер има прилику да на свој серви реши први сет.

22.53 - Обојица настављају са одличним сервисима, за сада без брејк прилике на обе стране - 4:3.

22.45 - Оба тенисера освајају своје сервисе - 3:2.

22.35 - Делпо је напао сервис нашег тенисера, стигао до 0:30. Међутим, Ђоковић успева да се извуче и након једног изједначења освоји гем на свој сервис - 2:1.

22.29 - Противник осваја гем без изгубљеног поена - 1:1.

22.26 - Новак добија уводни гем на мечу - 1:0.

22.21 - Меч је сервисом отворио наш тенисер.

22.14 - На подбацивању новчића више среће је имао Дел Потро и изабрао је да први прима сервис.

22.12 - Играчи су изашли на терен, након загревања очекујемо почеак меча.