субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Јенс Столтенберг: НАТО снажно подржава дијалог Београда и Приштине - надам се да ће две стране доћи до прихватљивог решења
Хроника

Јенс Столтенберг: НАТО снажно подржава дијалог Београда и Приштине - надам се да ће две стране доћи до прихватљивог решења

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 03. децембар 2018.

 НАТО снажно подржава дијалог Београд-Приштина и кад је реч о "могућим усаглашавањима граница" нада се да ће два стране наћи обострано прихватљиво решење, изјавио је данас у Бриселу генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг.

Он је то рекао уочи заседања шефова дипломатија НАТО који ће у среду заједно с високом представницом ЕУ Федериком Могерини размотрити "односе НАТО са земљама Западног Балкана".

На питање новинара да ли Атлантски савез страхује да би по безбедност могло имати последица решење у дијалогу Београд-Приштина које би укључило неке "корекције граница", Столтенберг је рекао да "НАТО снажно подржава дијалог Београд-Приштина јер је то једини начин да се надје одговор за нерешена питања".

Челник Атлантског савеза је подсетио да је недавно и у Београду указао на изузетну важност дијалога Београд-Приштина.

"Кад је реч о могућим граничним усаглашавањима, наглашавам да НАТО подржава дијалог и надам се да ће две стране наћи решење које ће бити прихватљиво и за Београд и Приштину"

"Кад је реч о могућим граничним усаглашавањима, наглашавам да НАТО подржава дијалог и надам се да ће две стране наћи решење које ће бити прихватљиво и за Београд и Приштину", изјавио је Столтенберг.

По речима Столтенберга, "важно је да се сви чиниоци уздрже од изазивачких потеза и провокативних порука и настоје да смање затегнутости и остваре напредак".

Он је истакао да ће "НАТО наставити да буде присутан на Косову, тамо је наша оперативна мисија Кфор која је значајна за стабилност".

"И Кфор ће и даље бити непристрасан како бисмо били сигурни да ће стабилност и безбедност бити зајамчени и да ће доћи до напретка ка политичким напорима да се додје до решења кроз политичке преговоре", закључио је генерални секретар НАТО.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер