петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Шпаниjа и Mали неће подржати приjем Kосова у Унеско
Хроника

Ивица Дачић: Шпаниjа и Mали неће подржати приjем Kосова у Унеско

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 28. јул 2015.

 МАДРИД – Први потпредседник Владе и министар спољних послова Србије Ивица Дачић имао је данас у Мадриду одвојене сусрете са шефовима дипломатије Шпаније и Малија који су истакли да те две земље не мењају став о Косову, као и да неће подржати његов пријем у Унеско.

Дачић се најпре састао са председником Сената Шпаније Пио Гарсијом Ескудером и са својим колегом министром иностраних послова Шпаније Хосеом Мануелом Гарсија-Маргаљом, саопштило је Министарство спољних послова.

Након разговора, Дачић је истакао да је Шпанија пријатељска земља која потпуно разуме питања и проблеме територијалног интегритета и сепаратизма и да је још једном потврђена наша велика приврженост принципима међународног права.

„Шпанија је поновила да неће мењати став о Косову и Метохији, да се залаже за евроинтеграције Србије, као и да се заједно припремамо за обележавања јубилеја који је следеће године, а то је 100 година дипломатских односа Србије и Шпаније”, рекао је Дачић.

Шеф српске дипломатије, који у Мадриду учествује и на састанку на високом нивоу Комитета Савета безбедности УН за борбу против тероризма и заустављање протока страних бораца, најавио је разговоре и са другим министрима.

Дачић се током дана сусрео и са министром спољних послова Малија који је чврсто поновио да та земља неће мењати став о Косову и Метохији.

Претходних година, како је подсетио, било је различитих новинских написа и прича и у самој Приштини о позицији Малија када је реч о Косову и Метохији.

„Они поштују Србију као настављача бивше Југославије, то је још из времена Јосипа Броза Тита. Ми желимо да унапређујемо односе и да развијамо односе какви су некада били”, рекао је Дачић.

Шеф српске дипломатије нагласио је да је данас разговарао и о захтеву Косова за пријем у Унеско, као и да и Шпанија и Мали неће подржати такав став.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер