четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: СНС омаловажава социјалисте да би могао лакше да формира владу са демократама
Хроника

Ивица Дачић: СНС омаловажава социјалисте да би могао лакше да формира владу са демократама

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 26. јануар 2011.

Београд - Председник СПС Ивица Дачић сматра да би Демократска странка и Српска напредна странка биле у стању да формирају владу иако су политички противници.

Он је оценио да у СНС сматрају да су мање шансе да се формира коалиција са ДС-ом што је јачи СПС и да је зато политички циљ те странке да омаловажи социјалисте.

"Знам да би те две странке желеле да се представе као крајњи политички противници, али у условима кад је немогуће на други начин формирати владу, сигуран сам да ће је они формирати", казао је Дачић.

Председник социјалиста је у Кажипрсту Б92 рекао да и у ДС разматрају опцију какво ће бити понашање СПС ако добије већи број гласова.

"Сви би волели да добијемо око пет, а не 15 одсто гласова. Желимо договор, јер смо ми озбиљан фактор на политичкој сцени", казао је Дачић.

Он је истакао и да с коалиционим партнерима из владе никад није разговарао о реконструкцији владе и да је та прича прво пуштена у медије.

"У медијима сам одговарао на то, нисам имао разговоре с коалиционим партнерима. Та прича је прво пуштена у медије, па се онда каже да је СПС против", рекао је председник СПС-а.

Дачић је позитивно оценио усвајање извештаја Дика Мартија о трговини људским органима на Косову у Парламентарној скупштини Савета Европе.

"Могуће је и да се и нека ад хок тела баве тим случајем за шта је неопходно обратити се Савету безбедности УН и можда би то био најбољи пут, јер би се избегла пристрасност", рекао је Дачић.

Он је подсетио да се у резолуцији позивају и Тирана и Приштина и Београд да учествују у истрази и да Србија сарађује преко Еулекса и УНМИК-а са привременим институцијама на Косову.

Дачић је рекао да све обавештајне информације из домаћег тужилаштва за ратне злочине, акционог тима или безбедносних служби МУП моментално проверава и да Влада Србије не пружа никакву логистичку подршку ни заштиту било коме је оптужен за ратне злочине.

"Ова тема је изазвала велику пажњу и бројни су били покушаји да се релативизује та ситуација. За нас је битно да се одмах поведе истрага о томе", истакао је Дачић, који је и министар полиције Србије.

Он је рекао да су нетачне примедбе из медија о критикама хашког тужитеља Сержа Брамерца да се и по два месеца чека у Србији на проверу неких информација.

Дачић је, поводом критике о ангажовању малог броја људи на хватању хашких бегунаца, истакао и да је посао МУП-а да их ухапси кад добије информацију о њиховој локацији и да је у тим ситуацијама ангажовано "и превише људи како би се осигурали сви сегменти безбедности".

(Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер