петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Разграничење је тек на нивоу идеје, не значи да ће бити прихваћена
Хроника

Ивица Дачић: Разграничење је тек на нивоу идеје, не значи да ће бити прихваћена

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 13. август 2018.

Разграничење са Албанцима и размена територија је тек на нивоу идеја и нешто је о чему ће се тек разговарати и рано је улазити у конкретне ствари, изјавио је министар спољних послова Србије Ивица Дачић.

“Ово што се до сада чуло - то не значи да су идеје које ће бити прихваћене. Да ли ће се било шта десити, далеко смо од тога, али свако ко има неке идеје треба да их изнесе”, рекао је Дачић новинарима после скупа којим је обележена годишњица злочина над српском децом у Гораждевцу код Пећи.

Министар је додао и да је НАТО бомбардовање 1999. било засновано на лажима, и да у Рачку нису страдали цивили, него борци тзв. ОВК.

Држава ће дати документацију за тужбе за бомбардовање

Држава ће дати сву документацију која је потребна за подношење тужби грађана због бомбардовања НАТО, изјавио министар спољних послова Ивица Дачић.

Одговарајући на питања новинара у Спомен соби косметским жртвама, Дачић је рекао да није информисан докле се стигло у вези са тим тужбама које планирају да поднесу удружења породица и грађани.

Шеф српске дипломатије навео је да су такве појединачне тужбе подношене у Италији, а да су их подносили војници који су били у мировним мисијама на КиМ, у срединама које су биле гађане муницијом са осиромашеним уранијумом.

"Тужили су своју државу зато што су их слали тамо", каже Дачић.

Он је подсетио и да је Србија раније покушавала да тужи НАТО земље због бомбардовања, да су и у Србији вођени процеси, али да су после 5. октобра ти процеси обустављени, како би, каже, Хавијер Солана могао да дође у Србију.

Навео је и да је Србија својевремено поднела тужбу Међународном суду у Хагу који је одбио надлежност у том случају. "Остало је да се види да ли је могуће да појединици покретну тужбе у појединим државама", рекао је Дачић и додао да је то можда најбољи начин и пут.

(ФоНет - Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер