петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Проблеме Бошњака не треба интернационализовати
Хроника

Ивица Дачић: Проблеме Бошњака не треба интернационализовати

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 06. децембар 2010.

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да не постоји потреба да се проблеми Бошњака из Санџака интернационализују и додао да свако заоштравање иде на штету Бошњака у Санџаку

"Разговарати треба, а интернационализација тог питања је нешто већ виђено на овим просторима и нисам сигуран да од стране међународне заједнице постоји заинтересованост да се стално интернационализују неки проблеми", рекао је Дачић.

Спремни смо за разговоре о свему, а првенствено о општем развоју целог тог региона, јер заоштравање односа не иде у корист било коме, нагласио је министар у паузи семинара "Закон о спречавању злостављања на раду - нови изазови у заштити достојанства" у Скупштини Србије.

Дачић је подсетио да Бошњаци имају своје представнике у Влади Србије и да није сигуран да је таква ситуација у владама у региону.

Бошњачко национално веће је на седници која је јуче одржана у Новом Пазару од члана Председништва БиХ Бакира Изетбеговића и реис ул улему Исламске заједнице БиХ Мустафе Церића затражило подршку у циљу интернационализације питања наводног кршења верских и људских права Бошњака у Србији.

Говорећи о могућој реакцији Сарајева на захтев Бошњачког националног већа, Дачић је изразио очекивање да ће се БиХ понашати у складу са договором о развоју добросуседских односа.

"Циљ Србије јесте даље побољшање и нормализација односа на Балкану и у складу са тим последњих неколико година дошло је до унапређења тих односа у смислу потпуног уважавања свих легитимних права и интереса народа и националних мањина на овом простору", навео је Дачић.

Када је реч о самом Рашком региону, Србија је заинтересована да сви грађани буду равноправни и уживају своја права и да њихови међусобни односи не би требало да утичу на заоштравање односа у том делу Србије, закључио је он.

(Тањуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер