четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Питање када ће дијалог Београда и Приштине бити настављен, није могуће постићи решење пре председничких избора у САД у новембру
Хроника

Ивица Дачић: Питање када ће дијалог Београда и Приштине бити настављен, није могуће постићи решење пре председничких избора у САД у новембру

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 20. мај 2020.

 БЕОГРАД - Министар спољних послова Ивица Дачић изјавио је да је велико питање када ће дијалог Београда и Приштине бити настављен и додао да није могуће постићи решење пре председничких избора у САД у новембру, имајући у виду постојећу ситуацију, пандемију и кризу у Приштини.

Дачић је, коментаришући која би америчка администрација била боља за дијалог - Доналда Трампа или Џоа Бајдена, рекао да за српске интересе свакако боља Трампова, јер је подстакла неке процесе, прихвата идеју да треба да дође до компромиса који би био у интересу обе стране и не сматра да је то питање завршено и да Србија треба само да призна независност Косова.

"Ово је први пут да је америчка администрација имала такав приступ, што је за нас веома битно јер отвара могућност за компромисе и договоре", оценио је Дачић за портал Спутњик.

Он је додао и да је велико питање када ће дијалог бити настављен зато што се не зна шта ће бити на Косову и изразио наду да ће Жозеп Борел и Мирослав Лајчак ускоро покренути преговарачки процес.

Говорећи о дешавањима у Црној Гори, Дачић је поручио црногорској власти да проба да нађе заједнички језик са својим грађанима српске националности и својом црквом.

Како је рекао, једини пут за стабилност Црне Горе је договор, док избегавање дијалога само може да води ка даљој ескалацији сукоба.

"Веома је важно да се проблеми решавају дијалогом. За нас никакав проблем не представља да ли грађани Црне Горе желе да живе заједно са Србијом или желе да имају своју државу. Питање суверености и независности Црне Горе нема никакве везе са правима српског народа, грађана Црне Горе, којих има више од 28 одсто", рекао је он.

(Танјуг)
 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер