петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: ОЕБС може да помогне Македонији у решавању кризе, али не сам
Хроника

Ивица Дачић: ОЕБС може да помогне Македонији у решавању кризе, али не сам

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 21. мај 2015.

БЕОГРАД – Шеф српске дипломатије и председавајући ОЕБС Ивица Дачић изјавио је данас у Београду да ОЕБС може да допринесе међународним напорима да се стабилизују прилике у Македонији и да се отвори политички дијалог, али и нагласио да ОЕБС може да делује само комплементарно са другим организацијама, а пре свега са Европском унијом.

„У оквиру ОЕБС-а постоје одређени механизми који би могли да се искористе за превазилажење постојећих проблема, и као председавајући смо спремни да се ангажујемо ако македонска страна изрази спремност у том погледу”, рекао је Дачић на састанку са шефовима мисија ОЕБС у југоисточној Европи, у Београду .

Дачић је оценио да догађаји у Македонији показују да и даље постоји потенцијал за дестабилизацију региона ; и да због тога „сви заинтересовани међународни актери, а посебно ЕУ, треба озбиљно да имају у виду могућност понављања сличне ситуације у предстојећем периоду”.

„ОЕБС може да допринесе међународним напорима да се прилике у овој држави учесници стабилизују, да се отвори политички дијалог у оквиру државних институција, нарочито у оквиру парламента. ОЕБС, међутим, није кључни међународни актер и може да делује само комплементарно са другима, а пре свега, са ЕУ”, рекао је Дачић.

Дачић је рекао да је утисак представника ОЕБС који су после догађаја у Куманову разговарали са представницима власти, опозиције, невладиних организација и страних амбасада у Скопљу да „нема политичке воље да се отвори дијалог који је неопходан да би се превазишла криза и да се уместо дијалога у оквиру институција наставља суочавање на улицама”.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер