четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивица Дачић: Циљ је 20 посто гласова
Хроника

Ивица Дачић: Циљ је 20 посто гласова

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 20. новембар 2010.

Председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић поручио је данас члановима и функционерима СПС-а да ће убудуће једино успех који остваре на изборима или функцијама на које су делегирани у има партије одлучивати о томе да ли ће и даље обављати те функције.

На обележавању 20 година Градског одбора СПС Београда, Дачић је рекао да чланство у тој партији не треба да представља никакву привилегију и да сви они који не могу да издрже, како се изразио, нови темпо, треба сами да одустану и да се не прихватају нових функција на предстојећем конгресу.

Председник СПС-а је истакао да социјалисти треба да се труде да их нико више не повезује са кризом, ратовима и политичким убиствима, већ са новом политиком будућности Србије.

"Наш циљ не треба да буде да убеђујемо грађане да им је пре 20 година било боље, већ да им објаснимо да ће под нашим утицајем бити боље за десет година", казао је Дачић.

Београдски одбор СПС поручио је да је циљ те странке да на следећим изборима освоји 20 одсто гласова бирача. Председник градског одбора СПС Александар Антић је на скупу рекао да то од њих очекује лидер те странке.

Говорећи о реконструкцији владе, Дачић је рекао да се у владајућој коалицији није разговарало о томе, али да је он за "такав корак". Он је подсетио да је Правитељствујушћи совјет, као прва српска влада 1805. године, имала шест министара и то унутрашњих и спољних послова, правде, финансија, војске, просвете и вере, па тако може да буде и данас.

Лидер социјалиста је, одговарајући на критике упућене министру за инфраструктуру Милутину Мркоњићу, рекао да се слаже са оценом да "нешто не иде оном брзином како је договорено, али да је ипак у тој области уредјено знатно више него протеклих осам година".

"Постоји огромна разлика у односу на оно што су људи до 2000. године говорили - да су све то планови и мостови од стиропора, осам година касније се ништа није радило и нису постојали планови, нити је обављена експропријација. Није Мркоњић једини одговоран за кашњење и одговорност је свих странака и три министарства", рекао је Дачић.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер