четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ивана Дулић-Марковић: Статут Војводине - жртва разлика
Хроника

Ивана Дулић-Марковић: Статут Војводине - жртва разлика

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 23. март 2009.

 

 

"За Војвођане је приоритет статут, а за Владу Србије то није. Оно што нама изгледа као одуговлачање, њима изгледа као наша доконост, као да немамо ништа прече од статута", казала је она гостујући у емисији Б92 “Кажипрст”.

Ивана Дулић-Марковић, потпредседница Г17 плус, навела је да су поводом Статута постојале и "одређене несугласице" између ње и председника те странке Млађана Динкића, али да су ставови о приоритетима усаглашени.

"Највише радите у интересу партије, а то радимо и Динкић и ја, кад радите за интерес грађана. Не радим против партије ако радим у интерсу Суботице или Војводине", казала је она.

Према њеним речима, било је расправе о Нацрту закона о утврђивању надлежности Војводине. Ивана Дулић-Марковић је навела да је у почетку расправа о нацрту била нестраначка, а временом је постала страначка пошто, како је казала, нико није хтео отворено и аргументовано да каже шта је или није могуће и због чега.

"Хоћу отворено да причам о томе иако ће изаћи у јавност да једино Г17 плус има примедбе, док остали мудро ћуте и чекају да кратки фитиљи, мој или Динкићев, дођу до изражаја", истакла је она.

"Имали смо примедбе", казала је Дулић-Марковић, "на делове Нацрта који се односе на здравство, информисање, културу, спорт, регионални развој и туризам, односно све сегменте који су под патронатом Г17 плус у републичкој власти".

"На пример, стратегије које се доносе у оквиру различитих области морају постојати у Закону о преношењу надлежности; те стратегије када се пишу на покрајинском нивоу, за Војводину, морају да буду у складу са стратегијама Републике Србије", навела је она.

Такође, конкретно је предложено брисање надлежности које нису усклађене за усвојеним законима. На пример, било је предвиђено формирање покрајинске комисије за категоризацију угоститељских објеката иако таква комисија не постоји на нивоу Србије. Према њеним речима, прихваћено је да се направи завод за трансфузију Војводине, али није подржано оснивање покрајинске радиодифузне агенције.

(Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер