петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Индекс.хр: У позадини Милановићеве брзе одлуке да напусти чело странке то што је договорио посао у Европској банци за обнову и развој
Хроника

Индекс.хр: У позадини Милановићеве брзе одлуке да напусти чело странке то што је договорио посао у Европској банци за обнову и развој

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 13. септембар 2016.

Тачно 14 сати након што је Државна изборна комисија објавила по СДП поражавајуће резултате превремених избора, Зоран Милановић објавио је да се више неће кандидовати за шефа социјалдемократа.

У позадини тако брзе одлуке, изненађени су били чак и они који су је унутар СДП-а јако прижељкивали, могло би бити то што је Зоран Милановић пронашао нови посао, пише "Индеx.хр".
Из два независна извора блиска Милановићу "Индеx" сазнаје да је председник СДП-а још у пролеће договорио посао у Европској банци за обнову и развој (ЕБРД).

Према нашим изворима Милановић је посао договорио још пре него што је у Сабору срушена Влада Тихомира Орешковића. Преговори су почели када се још чинило да ће Влада ХДЗ-а и Моста потрајати. Испреговарао је, позицију помоћника директора за правне послове, у шта се ипак разуме пуно боље него у банкарство.

Најавио да му "неће бити досадно"

У том његовом новом занимању вероватно лежи и одговор зашто је и за време кампање говорио да се неће више кандидовати за шефа СДП-а, чак и ако постане премијер, те да и он "мора нешто да заради". Након службене објаве да се више неће кандидовати за шефа СДП-а није желео да открије чиме намерава да се бави у будућности.

- Видећу чиме ћу се даље бавити, али сигурно се нећу досађивати - рекао је Милановић. Милановић је на превременим изборима себи осигурао саборски мандат, но та позиција га сигурно више не привлачи, истиче хрватски портал.

Сабор није за њега

И у мандату од 2007. до 2011. године у Сабор је ретко долазио, а тада се свим силама борио да постане премијер, што му је на концу и успело. Седење у Сабору сматрао је бесмисленим и тада када је имао политички циљ и перспективу, сада га хрватски парламент сигурно ни најмање не привлачи. ЕБРД, са седиштем у Лондону и далеко бољом платом од заступничке, пуно је примамљивија.

Иако се назива европском, ЕБРД је ипак више америчка банка. САД су, наиме, највећи појединачни деоничар ЕБРД-а, а уз њих у власништву суделује још 64 државе те две еуропске институције.

(Индекс.хр)

    

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер