| Хроника | |||
Хашим Тачи: Прва година косовске независности је била успешна |
|
|
|
| уторак, 17. фебруар 2009. | |
|
ПРИШТИНА - Прва година косовске независности била је успешна, иако је Косово до сада признало само неколико десетина земаља, оценио је премијер тзв. државе Косово Хашим Тачи. У интервјуу агенцији Асошијетед прес (АП), уочи годишњице проглашења независности, Тачи је рекао да је уверен да ће још многе земље временом признати Косово. "Косово ће постати чланица НАТО, Европске уније и Уједињених нација и признаће га цео свет", изјавио је премијер у својој канцеларији у Приштини, где су на главним улицама истакнуте заставе Косова, САД и Европске уније. Космет је прогласио незавиност од Србије 17. фебруара 2008. године. До сада су 54 земље у свету признале тзв. државу Косово, међу којима 22 државе чланица Европске уније, од укупно 27. Тачи је, међутим, рекао да није разочаран и да није "битан број него значај" земаља које су признале Косово. Премијер тзв. државе Косово је, такође, оптужио српску владу да се и даље "држи менталитета Слободана Милошевића". У интервјуу АП-у, Тачи је рекао да је примио честитике од светских лидера поводом сутрашње годишњице, међу којима и честитку америчког председника Барака Обаме. (Политика) |