субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Хари Ван Бомел: Ратификација ССП са Србијом је само техничко питање
Хроника

Хари Ван Бомел: Ратификација ССП са Србијом је само техничко питање

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 09. јун 2011.

ХАГ - Потпредседник Комитета за европске послове у холандском парламенту Хари ван Бомел изјавио је данас да је процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању са Србијом заправо "већ почео" и да се сада ради само о техничким питањима везаним за коначну одлуку.

Према његовим речима, парламентарна дебата о ратификацији ССП са Србијом требало би да се одржи у септембру или октобру.

"Процес ратификације је већ почео. Министар спољних послова Ури Розентал упутио је предлог Парламенту и сада би ми требало да начинимо следећи корак и изнесемо своје писане коментаре на то", рекао је Ван Бомел.

Ван Бомел је подсетио да је председник Комитета за спољне послове Хенк Јан Ормел у среду предложио да се отпочне процес ратификације С СП са Србијом.

"Заиста, господин Ормел је предложио да почнемо овај процес, али не у смислу да донесемо одлуку пре летње паузе у раду парламента. Он је предложио да напишемо своје коментаре пре паузе како би министар могао да припреми своју реакцију током паузе", прецизирао је Ван Бомел.

Председник Србије Борис Тадић изразио је уверење да ће холандски парламент, као и остале земље које то још нису урадиле, убрзо ратификовати ССП.

Холандија је наставак европских интеграција Србије, па самим тим и ратификацију ССП, условљавала пуном сарадњом Србије са Хашким трибуналом, односно хапшењем Ратка Младића.

Главни тужилац Хашког трибунала Серж Брамерц известио је почетком недеље Савет безбедности УН да је Србија, хапшењем Младића, остварила значајан напредак и испунила једну од кључних обавеза према том суду.

Споразум о стабилизацији и придруживању до сада је ратификовало 18 од 27 парламената држава чланица ЕУ, а он ће ступити на снагу тек када га ратификују све земље Уније.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер