четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Грегор Гизи: Сарадња између Немачке и Русије не задовољава ни неопходан ни могући ниво за добар развој обе земље
Хроника

Грегор Гизи: Сарадња између Немачке и Русије не задовољава ни неопходан ни могући ниво за добар развој обе земље

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 16. јун 2019.

 Сарадња између Немачке и Русије не одговара нивоу развоја обе земље, а влада Ангеле Меркел „ради премало“ да би је извела из застоја, изјавио је за Спутњик заменик председника немачко-руске групе Бундестага посланик Грегор Гизи (Леви), који ће са колегама посетити Русију од 16. до 21. јуна.

Говорећи о сарадњи Немачке и Русије у овом тренутку, Гизи је рекао да она „не задовољава ни неопходан ни могући ниво за добар развој обе земље“, док влада Меркелове „чини премало како би извукла односе из ћорсокака у коме се налазе већ много година“.

„Уместо да се усредсреди на немачке и европске интересе према Русији, савезна влада је све активније на страни америчке администрације, која рачуна на ескалацију трке у наоружању и геостратешку политику обуздавања Русије“, рекао је Гизи додајући да се „мир и безбедност у Европи и целом свету не може постићи ни без Русије ни у борби против ње.

„Санкције које је наметнуо Запад додатно су погоршале ситуацију (у односима). Русија је такође одговорила санкцијама. Стога би њихово међусобно прекидање било услов за поновно покретање активног покрета у дијалогу између Немачке и Русије. То би допринело постизању правних међународних решења у међународним сукобима“, објаснио је немачки посланик.

Према његовим речима, „наравно, ово такође захтева одговарајући став савезне владе, одбацивање даље неоправдане употребе од стране Трампове администрације“. То се односи и на састанке на највишем нивоу и на реализацију већ договорених пројеката, као што је „Северни ток 2“, истакао је он.

„То обавезује Немачку и Русију да преузму одговорност за формирање међународних односа, који увек морају узети у обзир интересе друге стране ако желе да постигну успех“, нагласио је немачки политичар.

Раније је прес-служба Бундестага саопштила да ће немачко-руска група од 16. до 21. јуна посетити Москву и Калугу, а њени учесници намеравају да са руским колегама и представницима регионалних власти разговарају о односима између земаља и међународним темама.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер