петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Градоначелник Приштине Шпенд Ахмети: ЗСО дестабилизује Косово
Хроника

Градоначелник Приштине Шпенд Ахмети: ЗСО дестабилизује Косово

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 31. мај 2016.

БЕОГРАД - Градоначелник Приштине и функционер "Самоопредељења" Шпенд Ахмети изјавио је данас да Заједница српских општина (ЗСО) није добро решење и да Албанци сматрају да је она неопходна Србима да би их дестабилизовала.

"Ја сам за дијалог са косовским Србима, не са Београдом. Мислим да њихове бриге имају смисла, али када Ђурић (Марко, директор Канцеларије за Косово и Метохију) прича о томе помислите да је то игра Србије са Косовом. Када би Србија рекла да је Косово завршена ствар, после дијалога ћемо га признати и разматрати положај српског становништва, ми бисмо били спремни да причамо о томе, али и о ЗСО", рекао је Ахмети у разговору са студнетима Факултета политичких наука, преноси "Данас".

Додаје:"Али када нам кажу да нас никада неће признати, да смо непостојећа држава, иако за Евровизију немамо дозволу, да не причамо о фудбалу и свему другом, а притом желе ЗСО овде, наравно да ћемо одбити ЗСО, јер сматрамо да им је неопходна да би нас дестабилизовали".

Ахмети објашњава да се не ради о положају спрског становништва на Косову, већ о интересу Србије на Косову.

"Када причамо са Србима на Косову, ту нема никаквих спорова нити проблема, градићемо поверење", тврди Ахмети.

Наводи и да он и његов покрет верују у социјално-економску интеграцију за Србе, не институционалну.

"Подржавали смо систем квота према којем два министра морају бити Срби, али није ишло. Једино што је успевало јесте да они за кратко време подигну велелепне виле и побољшају лични положај. Социјално-економска интеграција по нама подразумева да људи продају своје производе једни другима, да деца иду заједно у школу", каже Ахмети.

Додаје и да "Самоопредељење" није против преговарања и дијалога, али да се боре против дијалога без принципа, да је сваки међународни политичар који је долазио на Косово помињао само дијалог и ништа више, а да две стране треба да се баве заједничким проблемима, пре свега корупцијом, али не само Албанаца, него и Срба.

(Танјуг)

 
 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер