среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Горан Весић: Не припремам се за улогу градоначелника, то је политичка одлука коју ја не доносим
Хроника

Горан Весић: Не припремам се за улогу градоначелника, то је политичка одлука коју ја не доносим

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 13. септембар 2017.

Градски менаџер Горан Весић изјавио је да се "не припрема" за улогу градоначелника јер је то политичка одлука коју он не доноси, али је и додао да Српска напредна странка Београђанима на наредним изборима уз завршене пројекте нуди и визију развоја Београда.

"Радим свој посао као градски менаџер. То су политичке одлуке и ја их не доносим", рекао је Весић новинарима током обиласка градилишта кинеског културног центра упитан да ли се спрема за функцију градоначелника и шта ће СНС понудити Београђанима на локалним изборима.

СНС иза себе има резултате и за протекле три и по године урађено је више него деценијама уназад, рекао је Весић и додао да ће СНС Београђанима понудити завршене пројекте, али и оно што је још важније, визију развоја Београда.

"Визија развоја Београда у последње три године потпуно је промењена. Београд се спушта на реке и развија се на рекама уместо што се ширио према предграђима", рекао је Весић и додао да је та визија део визије коју има Влада Србије, односно председник Александар Вучић.

Градске власти, према његовим речима, решавају инфраструктурне проблеме Београђана, ради се на изградњи обилазнице, топловода, а постоји и више од 1.000 градилишта."Велики број кинеских компанија присутан је у Београду и Кинези су заинтересовани за велики број инфраструктурних пројеката, као што су обилазница, изградња топловода Обреновац–Београд, изградња фабрике за прераду отпадних вода у Великом селу", рекао је Весић и додао да Кинези покушавају да добију највеће пројекте и нуде добре услове.

"Ми долазимо у позицију да можемо да бирамо с ким ћемо да радимо. У Београд долазе велике компаније и Београд постаје атрактиван за инвестирање", рекао је Весић и додао да је надлежнима драго да раде с Кинезима и Кином за разлику од неких других европских земаља.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер