петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Горан Ракић: О учешћу Српске листе у влади Косова после консултација са Вучићем
Хроника

Горан Ракић: О учешћу Српске листе у влади Косова после консултација са Вучићем

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 27. март 2018.

 Председник Српске листе Горан Ракић изјавио је да ће представници те политичке организације након данашњих консултација са председником Србије Александром Вучићем донети коначну одлуку о даљем учешћу у косовској влади. Грађани поставили барикаде на северу.

Ракић је за Радио-телевизију Србије рекао да су се српски грађани протекле ноћи самоорганизовали и поново су на северу КиМ поставили барикаде.

Поручио је да Срби на Косову и Метохији нису уплашени и да "никада више такав бруталан терористички напад од стране јединица РОСУ неће смети да се догоди на северу", јер су предузете неке активности.

"Насилан покушај окупације севера. Нису нас уплашили, остајемо доле. Борићемо се свим демократским средствима за слободу и сачуваће је... Ово није био само бруталан напад, ово је био класичан терористички напад на голорук српски народ. Нико од присутних није дао ниједан повод да специјална јединица РОСУ реагује на овакав начин", казао је Ракић.

Према његовим речима, специјалне јединице РОСУ јуче су напали Србе без повода "ничим изазвани" и били су спремни пуцају.

"Специјалци јединица РОСУ без повода шутирали су и газили наш народ", казао је Ракић.

Захвалио је свим учесницима митровачког округлог стола у оквиру унутрашњег дијалога о Косову и Метохији, који је прекинут упадом специјалних јединица РОСУ.

"Они то нису урадили сами, имали су помоћ од страних ментора. Марко Ђурић имао је алтернативни излаз, али није хтео да напусти учеснике дијалога. Покушали су да га понизе, али нису. Он је храбар човек, стао је испред свог народа", казао је Ракић.

Ракић је рекао и да је директору Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију Марку Ђурићу, након што је пребачен у централни део Србије, прва помоћ указана у Куршумлији, а потом у Клиничком центру Србије у Београду.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер