четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Горан Богдановић: Захтеви о укидању "паралелних институција" за Србе на КиМ апсолутно и потпуно неприхватљиви
Хроника

Горан Богдановић: Захтеви о укидању "паралелних институција" за Србе на КиМ апсолутно и потпуно неприхватљиви

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 24. август 2011.

Београд - Министар за Косово и Метохију Горан Богдановић изјавио је данас да ће Србија наставити у највећој могућој мери да обавља своје функције на северу и другим деловима Косова и Метохије и да неће одустати од својих институција на тој територији.

- Српске институције неопходне су српској заједници на Косову и Метохији и ми се тих институција не можемо одрећи, нити их можемо угасити, јер бисмо самим тим угасили и нашу жељу да сачувамо Косово унутар Србије - рекао је Богдановић агенцији Бета.

Богдановић је рекао да су поруке и захтеви о укидању "такозваних паралелних институција" за Србе на Косову и Метохији апсолутно и потпуно неприхватљиви и да ће  Србија наставити да врши своју функцију и улогу на Косову.

Према његовим речима, у овом тренутку незахвално је говорити о томе да ли ће Србија остати при истој одлуци и у случају да инсистирање на паралелним институцијама блокира европски пут Србије.

- Потпуно смо опредељени да испунимо све критеријуме Европске уније, али ово је питање које се тиче наше дрзавности, Устава и закона - рекао је Богдановић.

Оценио је да је потпуно погрешно називати паралелним институцијама демократски изабране институције које су формиране на демократским изборима слободном вољом народа и додао да се може рећи да су "паралелне" нелегитимне институције Приштине.

- Управо захваљујући сопственим институцијама српско становништво на Косову и Метохији је остало, опстало и преживело. Та чињеница на најбољи начин показује да су наше институције на Косову стварна и насушна потреба српског народа и његовог  опстанка у Покрајини - рекао је Богдановић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер