четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Глас Русије: Либијске власти окрутно гуше народне протесте
Хроника

Глас Русије: Либијске власти окрутно гуше народне протесте

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 22. фебруар 2011.

Либијски власти с окрутношћу без преседана покушавају да угуше наступе противника режима Моамера Гадафија. Ради растеривања њихових акција у престоници Триполију војна авијација је нанела серију удараца по стамбеним рејонима. Бомбардовању је подвргнут и нафтни градић Ез-Зауија, где се налази највеће предузеће за прераду нафте у земљи.

Да би зауздале протесте власти су такође прибегле помоћи страних најамника. Они се возе улицама у џиповима и пуцају у пролазнике. У сукобима је погинуло преко 500 људи, рањених има на хиљаде.

Савет безбедности ОУН се данас окупља у Њујорку на ванредном заседању у вези са ситуацијом у Либији. У Каиру ће је размотрити ванредни самит Лиге арапских држава.

Либијски опозиционар: народ нема намеру да се преда

Странци убрзано напуштају Либију, али народ нема намеру да се преда, изјавио је у интервјуу за „Глас Русије“ познати либијски опозиционар доктор Али Тархуни

„Градови на истоку земље су потпуно слободни од Гадафијевог режима. Провинције Мусарета, Завија и Надус су такође прешле у власт народа. Сад је тамо све спокојно и мирно. Једино место на којем и даље трају борбе јесте престоница Триполи. Тамо се и даље брани стара власт, али ће Гадафијев режим сигурно пасти. То жели цео либијски народ, без обзира на то што се на Гадафијевој страни бори значајан број најамника из северноафричких земаља. Међу њима су примећени чак и Тунижани.

Син председника Сеиф ал-Ислам је предложио опозицији да започну преговоре. Па ко је он? О каквим преговорима може бити речи? Зар се нешто може променити после толико година? Овај режим траје већ 42 године. Народ је уморан и једноставно жели промене, жели слободу и демократију. Оно што се дешава у Либији не распирује се споља и то нису покушаји племенских вођа да поделе земљу. То је устанак целог народа и људи једноставно желе нормалан живот.“

(Глас Русије)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер