четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Гиоргиј Квирикашвили: Грузија не признаје државу „Косово“
Хроника

Гиоргиј Квирикашвили: Грузија не признаје државу „Косово“

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 20. новембар 2017.

Премијер Грузије Гиоргиј Квирикашвили изјавио је данас да Грузија остаје при ставу да не призна једнострано проглашену независност Косова и позвао српске привреднике да искористе олакшице за улагања које влада у Тбилисију даје страним инвеститорима.

Грузијски премијер је са потпредседником Владе и министром трговине, туризма и телекомуникација Расимом Љајићем и министром државне управе и локалне самоуправе Бранком Ружићем, у Тбилисију разговарао о даљем развоју политичких односа и унапређењу економске сарадње две земље, саопштила су ресорна министарства.

Премијер Квирикашвили истакао је да Грузија остаје при ставу да не призна једнострано проглашену независност Косова од стране привремених институција у Приштини, с обзиром на то да принципи неповредивости граница и немешања у унутрашње ствари других држава морају бити темељ укупне стабилности у међународним односима.

Квирикашвили је позвао привреднике из Србије да искористе олакшице и подстицаје за улагања које влада у Тбилисију даје страним инвеститорима, а позвао је и грађевинске фирме из наше земље да учествују у реализацији различитих инфраструктурних пројеката у Грузији.

Током посете Тбилисију, Љајић је са потпредседником Владе Грузије Дмитријем Кумсишвилијем потписао Споразум о економско - трговинској сарадњи две земље, док је Ружић потписао билатерални Меморандум о сарадњи у реформи јавне управе са министарком правде Грузије Теом Цулукиани.

Договорено је и да се до јуна наредне године усагласе и споразуми о подстицају и заштити инвестиција и заједничком наступу на трећим тржиштима, као и да се до тада одржи прва седница мешовитог комитета за економску сарадњу две земље, на којој би се дефинисале све области будућег заједничког деловања.

Договорено је и да се размене искуства у реформи јавне управе, а нарочито на успостављању јединствених управних места за пружање услуга управе грађанима по моделу „оне стоп шоп“, наведено је у саопштењу.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер