петак, 19. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбалери Црвене звезде одиграли нерешено (2:2) у реванш мечу против Салцбурга и пласирали се први пут у Лигу шампиона

среда, 29. август 2018.

Салцбург – Црвена звезда 2:2 (1:0). Фудбалери Црвене звезде први пут у историји играће у групној фази Лиге шампиона, пошто су у Салцбургу одиграли 2:2 са шампионом Аустрије. Домаћи водили 2:0, Звезда у два минута, головима Бена, стигла до историјског успеха.

Црвена звезда је у Лиги шампиона! Некадашњи шампион континента први пут ће играти у групној фази елитног такмичења откако се оно игра у постојећем формату.

Звезда је губила 2:0 од одличне екипе Салцбурга, али је у два минута шокирала шампиона Аустрије и биће на жребу за такмичење које окупља 32 најбоље екипе у Европи.

После београдских 0:0, Салцбург је покушао силовитим нападима да што пре дође до предности на "Ред бул арени", на којој је било десетак хиљада навијача београдског клуба.

Црвено-бели су одолевали нападима аустријског шампиона све до 45. минута, када је Израелац Дабур успео да савлада осличног Борјана.

Тек што је почело друго полувреме, Салцбург стиже до 2:0. Чакир је досудио пенал за домаћи тим, а Дабур још једном послао лопту иза Борјана.

У тим треницима деловало је да је Лига шампиона километрима далеко, али се изабраници Владана Милојевића нису предавали. Напротив, агресивно су кренули ка голу Цицана Станковића и то се исплатило.

Бен је у 65. минуту смањио резултат, а само минут касније донео и изједначење Звезди.

До краја меча Салцбург је нападао, имао две велике прилике у надоканди времена, али је Борјан "зачарао" своју мрежу и утакмица се завршила резултатом 2:2.

Уследило је велико славље играча и навијача Звезде, која ће ове јесени на стадиону "Рајко Митић" дочекати велика европска имена.

Овако је протекао меч у Салцбургу:

22.51 – Крај меча, Звезда је у Лиги шампиона!

22.46 – Истекао је 90. минут, играће се још пет минута надокнаде времена.

22.37 – Последња измена у тиму Звезде, уместо Радоњића у игри је Марко Гобељић.

22.35 – Јабо покушава из слободног ударца, Борјан се извио и хвата "живу" лопту.

22.33 – Ипак је други гол Звезде приписан Бену, што је најмање битно у овом тренутку.

22.22 – ГОООЛ! 2:2 у Салцбургу, стрелац је Дегенек!

22.20 – ГОООЛ! Звезда смањује на 2:1, стрелац је Бен у 65. минуту!

22.17 – Павков је на земљи, крвари му глава после судара са Самасеком. После тога, нападача Звезде нагазио је Погранчић.

22.08 – Управо је Павков имао прилику за Звезду, али је био непрецизан.

22.05 – Милојевић врши и другу измену, уместо Милића на терену је нападач Павков.

22.04 – ГОЛ! 2:0 за Салцбург, Дабур је сигуран са беле тачке.

22.03 – Пенал за Салцбург! Чини се као престрога одлука судије Чакира, Савић је оборио Волфа на ивици казненог простора.

22.01 – Почело је друго полувреме.

21.47 – Полувреме у Аустрији, Салцбург води против Звезде 1:0.

Салцбург је у финишу првог дела материјализовао теренску иницијативу. Домаћин је имао чак 15 удараца на гол противника, Звезда пет, али су напади и шансе Салцбурга били много опаснији.

21.44 – ГОЛ! 1:0 – Салцбург води од 45. минута, стрелац је Дабур.

21.37 – Прва измена у тиму Звезде, уместо Симића у игри је Јованчић.

21.34 – И даље напада Салцбург, Звезда повремено прети из контранапада. Ипак, напади домаћих нису више озиљни као у првих 20-ак минута меча.

21.19 – Још једна опасна акција Салцбурга. Поново је Дака био у прилици, још једном Борјан одлично интервенише.

21.13 – Два опасна ударца ка голу Борјана у једном нападу, али је голман црвено-белих у обе ситуације добро одреаговао.

21.09 – Велика прилика за Салцбург. Борјан је истрчао са гола и промашио лопту, али је Савић фантастично интервенисао испред Даке.

21.07 – Теренска иницијатива Салцбурга у првих неколико минута, Звезда је одбила почетни налет домаће екипе.

21.00 – Почео је меч.

20.30 – Утакмица се игра на "Ред бул арени" у Салцбургу (капацитет 32.000), а главни судија је познати Турчин Џунејт Чакир.

20.15 – С друге стране, Марко Розе такође је направио две промене – уместо повређеног Златка Јунузовића, утакмицу у Салцбургу почиње Гзавер Шлагер, док ће у шицу напада бити Дака уместо Јабоа.

20.10 – Владан Милојевић направио је две промене у односу на тим који је почео меч у Београду – уместо Кафуа и Стојиљковића, у првој постави су Милић и Симић, што на први поглед делује као нешто дефанзивнија формација црвено-белих.

19.55 – Познати су састави тимова за вечерашњи дуел:

Салцбург: Станковић, Лајнер, Рамаљо, Понграчић, Улмер, Волф, Самасеку, Хајдара, Шлагер, Дака и Дабур;

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић, Симић, Милић, Радоњић и Бен.

После београдских 0:0, фудбалери Црвене звезде у Салцбургу играју одлучујући меч за пласман у Лигу шампиона.

Домаћин је прошле сезоне играо у полуфиналу Лиге Европе и фаворит је у вечерашњем мечу.

Ипак, то не значи да је српски шампион без својих шанси, а у Салцбургу ће имати велику поршку својих навијача.