Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Фудбалери Партизана славили у гостима, победа над Анортозисом (2:0) на почетку групне фазе Лиге конференција
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 16. септембар 2021.

Фудбалери Партизана победили су Анортозис 2:0 на старту групне фазе Лиге конференција.

Изабраници Александра Станојевића одиграли су одличну утакмицу на Кипру и на најбољи могући начин отворили су европску јесен.

Црно-беле до тријумфа предводили су Квинси Мениг (42. минут) и Рикардо Гомеш (68. минут).

Партизан има исти број бодова као Гент који је савладао Флору (1:0), али је екипе из Хумске на првом месту због боље гол разлике.

У наредном колу Партизан чека Флору, док Анортозис гостује Генту.

Црно-бели добро су отворили утакмицу, али прву озбиљну шансу имали су домаћи фудбалери. Лазарос Христодулопулоса упутио је добар шут са велике удаљености и Поповић је једва успео да спречи вођство Анортозиса.

Недуго затим и Партизан је имао велику шансу. Гомеш је одлично проследио лопту до Миљковића, а овај је из сјајне позиције шутирао у голмана.

Мреже су мировале, а Партизан је нову шансу имао у 36. минуту. Шћекић је шутирао главом, а оквир гола га је спречио да постигне погодак.

Није успео Шћекић у 36, али зато јесте Мениг у 42. Лорија је одбранио шут Марковића, лопта се одбила до најновијег појачања црно-белих и Партизан је повео. То је био првенац Холанђанина у дресу Партизана.

На полувреме се отишло са минималном предношћу црно-белих.

Анортозис је боље отворио друго полувреме, били су нешто бољи ривал, али мрежа Партизана је мировала. За то највеће заслуге иду Александру Поповићу који је у 64. минуту одбранио шут Делетића.

Само четири минута касније стигла је казна. Јовић је послао лопту ка Гомешу, овај се сјајно окренуо и снажним ударцем погодио за 0:2.

До краја утакмице Партизан је могао да постигне још који гол, али нису бриљирали испред гола противника, те је остало 0:2.