Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Фудбалери Партизана савладали Црвену звезду са 3:1 (1:0) и изједначили се са црвено-белима на табели
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 18. април 2017.

Фудбалери Партизана савладали су Црвену звезду са 3:1 (1:0) на "Рајку Митићу" и изједначили се са највећим ривалом на старту плеј-офа за титулу!

Јунак трећег овосезонског дербија био је Бразилац Леонардо, који је са два гола срушио црвено-беле и вратио у потпуности свој тим у борби за трон.

Суперлига, плеј-оф, 1. коло
Звезда – Партизан 1:3 (0:1)
Боаћи 47 Леонардо 21, 80, Тавамба 68
Стадион: Рајко Митић; Судија: Данило Грујић (Ниш)

Звезда (4-2-3-1): Манојловић – Петковић, Фримпонг, Луковић, Ристић – Доналд, Ле Талек – Плавшић, Канга, Руис (Срнић 75') – Боаћи;
Клупа: Кахриман, Милошевић, Срнић, Полетановић, Милијаш, Аџић, Сикимић;
Партизан (4-4-2): Кљајић – Вулићевић, Остојић, Миленковић, Милетић – Евертон, Јевтовић, Јанковић (Ђуричковић 72'), Леонардо – Ђурђевић, Тавамба (Косовић 77');
Клупа: Стевановић, Радин, Мунир, Ђуричковић, Михајловић, Косовић, Ђилас.

Почетак утакмица каснио је десетак минута, а већ на самом старту Звезда је одмах имала шансу. У одличној позицији је после корнера на првој стативи био Ле Талек, али је шутирао поред гола.

Играло се у високом ритму у првих пет минута меча, црно-бели су такође одмах стигли до корнера, једном запретили и са дистанце, док су и црвено-бели запослили Кљајића.

У десетом минуте Партизан пропушта стопостотну шансу за гол. Тавамба је сјајно проиграо Ђурђевића који је избегао офсајд замку и изашао сам испред голмана Звезде, али шутира директно у Манојловића.

Партизан пресингом не дозвољава ривалу да пређе половину терена, диктира ритам игре, а како време одмиче играчи обе екипе почињу да све чешће греше, па пада и ритам.

Није било конкретних претњи по голмане до 21. минута, када Партизан добија слободан ударац искоса са леве стране. Фримпонг оштрим стартом обара Леонард, што је изазвало комешање међу играчима великих ривала, али су се брзо смирили.

Међутим, овај фаул доноси предност Партизану. Леонардо шутира директно на прву стативу, Манојловић успева да закачи лопту, али не и да јој довољно промени правац, па она завршава у мрежу (0:1).

Мало је недостајало да Звезда изједначи већ у 24. минуту. Боаћи је сјајно шутирао главом са десетак метара, након центаршута са леве стране гађао је доњи десни угао, али Кљајић парадом спасава мрежу црно-белих.

Само два минута касније опет је гол шансу имао Ђурђевић, не тако добру као у дестом минуту, али више него сјајну за погодак, међутим, опет "дуел" припада Манојловићу.

У 30. минуту опет је запретио Леонардо, након што је Ђурђевић добио дуел са Луковићем, али Бразилац овај пут слабо шутира.

Два минута касније уследио је кратак прекид меча због повреде Боаћија, који је добио незгодан ударац у груди у дуелу са Милетићем, али је нападач из Гане наставио меч.

Звезда је била врло близу изједначења у 34. минуту, Ристић је сјајно пробио по левој страни после проигравања Плавшића у простор, шаље оштру лопту у петерац, али Милетић уз доста среће успева да избаци у корнер.

Уследило је десетак минута конфузне игре два тима, посебно домаћег, деловали су погубљено Ле Талек и Канга који неколико минута касније прети Кљајићу из слободног ударца, али брани голман Партизана.

У самој завршници није било превише узбуђења, Партизан је вршио јак притисак на последњу линију Звезде и чиме је пре свега чувао свој гол.

На самом старту другог полувремена Звезда стиже одмах од изједначења резултата на "Рајку Митићу".

Дуго је лопту у средини терена вукао Ле Талек, вратио је до Фимпонга, овај проследио десно до Петковића који из прве проиграва Канга, а овај исто тако шаље лопту у празан процтор. ,

Долази до Руиса који експресно стиже до казненог и убацује лопту по земљиу средину, где је био сам Ричмонд Боаћи који погађа гол (1:1).

Овај гол је подгрејао атмосферу и "распалио" нервозу код играча оба тима, добијају три жута картона у два минута, два фудбалери Партизана, а један играч Звезде.

Евертон и Леонардо праве два оштра фаула у средини терена, што је изазвало ново комешање играча оба тима, а их је судија Грујић опет брзо умирио картонима, Доналда из домаћих редова.

Као да су друге екипе изашле на терен у другом полувремену, Звезда је у потпуности преузела контролу након изједначења и делује конкретније на терену.

Црно-бели покушавају да успоре ритам, не делују као тим који мора да победи на овој утакмици. Гости се ипак постепено буде и у 65. минуту пропуштају сјајну шансу, Тавамба је проиграо Леонарда у казненом, Бразилац бежи Петковићу, али Манојловић сјајно брани и избацује у корнер.

Овај корнер ипак доноси ново вођство Партизану. Јанковић је послао лопту на петерац, Тавамба је успео да из тешке позиције удари лопту главом, Манојловић је несигурно кренуо да боксује, било је контакта, махом због голмана Звезде, али Грујић се није огласио, док је лопта у високом луку ушла у гол (1:2).

Уследиле су измене на обе стране, Божовић уводи Срнића уместо Руиса, док се Николић мало "повлачи", изводи Тавамбу и убацује везисту Косовића, док Ђуричковић мења Јанковића за још свежији везни ред.

Иако је овај потез био порука да ће црно-бели покушати да преузму потпуну контролу у средини терена како би лакше одбранили стечену предност, он практично решева меч десет минута пре краја.

Леонардо и Ђуричковић су сјајно одиграли по десној страни, сами су избацили скоро целу одбрану Звезде из игре, те брзом разменом лопте у казненом простору Бразилац крунише фантастичан дан новим голом за Партизан (1:3).