уторак, 19. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбалери Црвене звезде поражени од Макабија из Хаифе са 3:2 у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу шампиона

четвртак, 18. август 2022.

Фудбалери Црвене звезде поражени су на гостовању у Хаифи од екипе Макабија са 3:2 у првом мечу плеј-оф фазе квалификација за Лигу шампиона.

Изузетно узбудљив и неизвестан меч одиграли су Макаби и Црвена звезда на „Сами Офер" стадиону.

Виђено је пет голова, два преокрета и на крају победа домаћина од 3:2.

Прштало је од првог минута на потпуно испуњеном стадиону у Хаифи.

Макаби је знатно боље и енергичније ушао у меч, што се могло приметити на терену.

Домаћи су веома високо излазили напред и вршили пресинг на Звездиној половини, спречавајући тако шампиона Србије да дуже има лопту у ногама и организује неки конкретнији напад.

Макаби је тражио пукотине и простор који би могао да искористи и управо тако је до гола дошао у 18. Минуту.

Лопта је са десне стране дошла до Пијероа у петерцу Звезде, а нападач Макабија је успео да се загради, окрене и потом пошаље лопту у мрежу.

Звезду је тај тренутак дефинитивно пробудио и продрмао, пошто је уследила боља игра српске екипе у наставку првог дела меча.

Победа Бенфике, реми у Азербејџану

Фудбалери Бенфике савладали су као номинални гости екипу Динамо Кијева са 2:0.

Меч у Бакуу између Карабага и Викторије Плзењ завршена је без постигнутих голова.

Играо се 27. Минут када је Букари прогирао Катаија, а овај шутирао са дистанце. Уз дозу среће, Звезда је тако стигла до изједначења, пошто је Пешић променио путању лопте и тако преварио голмана домаћих.

Имали су црвено-бели две колосалне шансе у 30. и 35. минуту, али је прво Букари шутирао преко гола, а Пешић право у голмана.

Ипак, што нису успели тада, фудбалери Црвене звезде јесу у 40. минуту утакмице.

Брза транзиција након освојене лопте донела је Звезди ситуацију три на три на противничкој половини, Букари је уочио Кангу и одложио му лопту, а овај изузетно прецизним и јаким ударцем закуцава лопту у мрежу и доноси преокрет.

Звезда је добро отворила и други део меча, али је брзо примила гол.

Хазиз је послао фантастичан центаршут ка Пијероу, који је искористио јачину убачене лопте и главом матирао Борјана за 2:2 у 51. минуту.

Тај погодак потпуно је оживео Макаби, који је пре тога изгледао као у нокдауну.

У 62. минуту десио се нови преокрет на мечу.

Превише простора Звездини фудбалери оставили су Шерију, који је гађао са дистанце и веома прецизним ударцем погодио небрањени део мреже гола који брани Милан Борјан.

Звезда је од тог момента потпуно преузела иницијативу и покушавала да дође до изједначења, али до тога није успела да дође.